Vācijas kanclers nosoda Gruzijas «ārvalstu aģentu» likumprojektu

Vācija, tāpat kā Eiropas Savienība un NATO, kritiski vērtē Gruzijas parlamentā iesniegto "ārvalstu aģentu" likumprojektu, paziņoja Vācijas kanclers Olafs Šolcs.

Vācijas kanclers nosoda Gruzijas "ārvalstu aģentu" likumprojektu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Viņš apmeklēja Tbilisi, kur tikās ar Gruzijas premjerministru Irakliju Kobahidzi. Šolcs izteica cerību, ka Gruzijas likumdevēji neapstiprinās likumprojektu, ko valdošā partija "Gruzijas sapnis" varētu izmantot pret saviem kritiķiem.

"Vēlreiz vēlos teikt, ka mēs, tāpat kā visa Eiropas Savienība, bijām kritiski noskaņoti pret likumprojektu par ārvalstu ietekmi un ļoti cerējām, ka pēc tā apturēšanas pērn tas vairs neatgriezīsies dienaskārtībā. Tagad ir iesniegts jauns likumprojekts. Mūsu kritika ir tāda pati kā iepriekšējā reizē, un mēs ceram, ka šis likumprojekts arī tagad netiks pieņemts. Mēs uzskatām, ka šādi likumi nav vajadzīgi," teica Šolcs.

Partija "Gruzijas sapnis" šonedēļ iesniedza parlamentā "ārvalstu aģentu" likumprojektu. Tas paredz, ka organizācijām, kas saņem vairāk nekā 20% finansējuma no ārvalstīm, ir jāreģistrējas kā "organizācijām, kas darbojas ārvalstu interesēs". Pērn martā parlaments apturēja līdzīga likumprojekta skatīšanu pēc tam, kad valstī izcēlās plaši protesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti