Atraitne: Navaļnijs pirms nāves sarakstījis autobiogrāfiju – to šogad publicēs

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs pirms nāves uzrakstījis autobiogrāfiju, kas tiks publicēta vēlāk šogad. To atklājusi kolonijā nonāvētā opozicionāra sieva Jūlija. Par sarakstīto autobiogrāfiju esot zinājis tikai Navaļnija tuvākais loks. Navaļnaja sociālajā tīklā "X" raksta, ka cerējusi, ka viņas vīrs biogrāfiju rakstīs vien sirmā vecumā, taču viss izvērties pavisam citādāk.

Jūlijas Navaļnaja norādījusi, ka viņas vīrs pirms nāves rakstījis memuārus ar nosaukumu "Patriots". 

Rakstīt Navaļnijs tos sācis 2020. gadā pēc tam, kad viņu centās noindēt un viņš tika aizvests ārstēties uz Vāciju. 

"Pēc saindēšanas mēģinājuma 2020. gadā visi uzstāja: "Aleksej, tev vajadzētu uzrakstīt grāmatu." Viņš tikai paraustīja plecus. Kādu biogrāfiju var uzrakstīt 44 gadu vecumā? Tas ir tikai pusē dzīves ceļš. Viņš nesteidzās – tik daudz vēl bija priekšā," mikroblogošanas vietnē "X" rakstīja Navaļnaja.

Drīz vien situācija gan esot strauji mainījusies un izrādījies, ka viņa dzīve nebūs tik gara, kā viņš domājis, rakstīja opozicionāra atraitne.

"Aleksejs toreiz tomēr sāka rakstīt grāmatu, un negaidīti ātri tajā iedziļinājās. Viņam patika atcerēties notikumus savā dzīvē saistībā ar to, kas noticis valstī. Piemēram, viņam patika aprakstīt savu bērnību. Bet nesabojāšu pārsteigumu. Jūs visi to drīz izlasīsiet," viņa piebilda.

Grāmata tika pabeigta, Navaļnijam atrodoties cietumā pēc atgriešanās Krievijā 2021. gadā. Navaļnaja sacīja, ka memurāri tiks izdoti 22. oktobrī un tas notiks vienlaikus vismaz 11 dažādās valodās, tostarp Navaļnija dzimtajā krievu valodā. 

Tiesa, maz ticams, ka grāmata Krievijā būs pieejama.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša sestdien, 17. februārī, apstiprināja viņa nāvi.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību. Tikmēr Kremļa oponenti, kas pametuši Krieviju, ir tiešāki – Navaļnija nāvi sauc par slepkavību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti