ANO Drošības padomē nav vienprātības par Palestīnas atzīšanu

ANO Drošības padomes locekļiem nav izdevies panākt vienprātību par palestīniešu centieniem kļūt par pilntiesīgiem ANO locekļiem.

Palestīnieši, kuriem kopš 2012. gada ir novērotāja statuss ANO, gadiem ilgi ir centušies iegūt pilntiesīgu dalību, kas nozīmētu Palestīnas valstiskuma atzīšanu. Jebkurš pieprasījums kļūt par ANO dalībvalsti vispirms ir jāizskata Drošības padomē, kur Izraēlas sabiedrotajai ASV ir veto tiesības, un pēc tam tas jāapstiprina Ģenerālajā asamblejā.

Ceturtdien, 11. aprīlī, notika slēgta Drošības padomes sanāksme, un tās laikā nebija vienprātības šajā jautājumā. To norādījusi Maltas vēstniece ANO Vanesa Freizere. Tomēr divas trešdaļas padomes locekļu esot atbalstījušas palestīniešu pilntiesīgu dalību ANO. Tiesa, viņa neprecizēja, kuras valstis.

Lai gan vienprātības nav, jebkurš Drošības padomes loceklis tagad var izvirzīt rezolūciju balsošanai par šo jautājumu. Saskaņā ar diplomātiskajiem avotiem balsojums varētu notikt 18. aprīlī, un to varētu ierosināt Alžīrija, kas pārstāv arābu valstis Drošības padomē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti