Rīta Panorāma

Stubs kļūs par jauno Somijas prezidentu

Rīta Panorāma

Boloņas centrā samazina atļauto braukšanas ātrumu

Irānā pretrietumu gaisotnē atzīmē islāma revolūcijas 45. gadadienu

Irānā pretrietumu gaisotnē atzīmē islāma revolūcijas 45. gadadienu

Irānā svētdien, 11. februārī, atzīmēja islāma revolūcijas 45. gadadienu, kad no troņa tika gāzts prorietumnieciskais monarhs. Izraēlas un "Hamās" kara dēļ šogad pasākumos īpaši asi izskanēja pret Izraēlu un Amerikas Savienotajām Valstīm vērsta retorika.

Tūkstošiem irāņu devās gājienā pa galvaspilsētas Teherānas un citu lielāko pilsētu ielām un laukumiem, kas bija izrotāti ar karogiem, baloniem un transparentiem ar revolucionāriem un reliģiskiem saukļiem. Uz tiem bija arī tradicionālie uzraksti "Nāve Amerikai" un "Nāve Izraēlai".

Valsts televīzija rādīja cilvēku pūļus daudzās pilsētās un apgalvoja, ka mītiņos piedalās miljoniem cilvēku. Savukārt armija Teherānas centrā bija izvietojusi vairākas raķetes un citu militāro tehniku, uz kuru fona cilvēki uzņēma pašbildes.

Kopējā noskaņa neizbrīna, jo Irāna ir sena Izraēlas ienaidniece, atbalsta palestīniešus un dažādus kaujinieku grupējumus Libānā, kā arī hutiešus Jemenā. Papildu spriedzi reģionā vairoja uzbrukums kaimiņvalstij Pakistānai, taču skaidrs, ka visi šie notikumi novērš iedzīvotāju uzmanību no iekšējām ekonomiskām un politiskām problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti