ES partneri mudina Ungāriju nebloķēt palīdzību Ukrainai

Eiropas Savienības (ES) augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels un vairāku dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien mudinājuši stiprināt atbalstu Ukrainai, kā arī aicinājuši Ungāriju nebloķēt palīdzību Kijivai.

"Es ceru, ka Eiropas vienotība netiks salauzta, jo šis nav brīdis, kad vājināt mūsu atbalstu Ukrainai," pirms ES ārlietu ministru sanāksmes sacīja Borels.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns draudējis, ka šonedēļ gaidāmajā ES samitā bloķēs miljardu piešķiršanu palīdzībai Ukrainai, kā arī sarunu sākšanu par Ukrainas pievienošanos blokam.

Somijas ārlietu ministre Elina Valtonena Ungārijas nostāju raksturoja kā "ļoti, ļoti nožēlojamu".

"Tas ir izšķiroši svarīgi, ka mēs turpinām palīdzēt Ukrainai tik ilgi, cik nepieciešams, un tas nav tikai Ukrainas, bet arī mūsu pašu labā," viņa sacīja.

"Te nevajadzētu kaulēties, bet, protams, šajā situācijā mums ir jāatrod visi iespējamie kanāli, kas var sekmēt risinājuma rašanu," atzina ministre.

Ungārijas nostāja ir "problēma", savukārt atzina Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš.

"Eiropā mēs esam sastapuši daudzas problēmas, iekšējās problēmas, un katru reizi mēs esam bijuši uzdevuma augstumos un tās pārvarējuši," norādīja Kariņš.

Ja ES nespēs vienoties par iestāšanās sarunu sākšanu ar Ukrainu, sekas būs smagas, savukārt brīdinājis Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Es nespēju iztēloties," žurnālistiem Briselē atzina Kuleba. "Es pat negribu runāt par postošajām sekām, kas radīsies, ja padome nespēs pieņemt lēmumu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti