Austrija varētu mazināt iebildumus pret Rumānijas un Bulgārijas pievienošanos Šengenas zonai

Austrija ir gatava daļēji mīkstināt savu veto Rumānijas un Bulgārijas dalībai Šengenas zonā, kurā miljoniem cilvēku ir iespēja brīvi ceļot pa Eiropu. Vīne piekristu tam, ka Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem atceļ pasu kontroli lidostās, bet to saglabātu uz sauszemes robežas ar Šengenas zonas dalībvalstīm.

Austrijas ārlietu ministrs Gerhards Karners pirmdien paziņoja, ka viņa valsts savu veto mīkstinās tad, ja Eiropas Savienība izpildīs vairākas prasības.

"Manās prasībās ir trīs skaidri punkti: mēs ievērojami stiprinām un uzlabojam Eiropas Savienības ārējo robežu aizsardzību. Tā joprojām nedarbojas! Tas nozīmē, ka joprojām būtu jāveic kontrole uz sauszemes robežām starp Rumāniju un Bulgāriju. Un šīm divām valstīm ir arī jāuzņem atpakaļ patvēruma meklētāji, jo īpaši no Afganistānas un Sīrijas," sacīja Karners. "Pašlaik notiek sarunas gan ar minētajām valstīm, gan ar Eiropas Komisiju. Turpmākie soļi tagad ir jāveic komisijai vai Eiropas Savienības prezidējošajai valstij. Mūsu prasības ir skaidras. Ja tās tiks izpildītas, tad varēs spert šo pirmo soli. Ja ne, tad ne!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti