Rīta Panorāma

Saruna ar LTV sporta žurnālistu Andri Auziņu

Rīta Panorāma

Ukrainas miera samitu Šveicē apmeklēs 40 valstu līderi

ANO Drošības padome aicina uz pamieru Gazas joslā

ANO Drošības padome aicina uz pamieru Gazas joslā

ANO Drošības padome pirmdien, 10. jūnijā, pieņēma rezolūciju, kas atbalsta ASV ierosināto pamiera plānu karadarbības pārtraukšanai Gazas joslā. Dokumentu atbalstīja 14 no 15 Drošības padomes dalībvalstīm, jo Krievija balsojumā atturējās. Pagaidām gan nav skaidrs, vai dokumentā iekļautos nosacījumus izdosies īstenot.

Rezolūcijas tekstā ir teikts, ka Izraēla ir atbalstījusi pamiera piedāvājumu un aicināja to pieņemt arī teroristu grupējumam "Hamās".

Rezolūcijā pausts atbalsts pamiera un ķīlnieku atbrīvošanas plānam, par kuru 31. maijā paziņoja ASV prezidents Džo Baidens, un konfliktā iesaistītās puses aicinātas pilnībā īstenot tā nosacījumus bez kavēšanās un bez ierunām.

Pēc balsojuma ASV vēstniece ANO Linda Tomasa-Grīnfīlda paziņoja, ka

Drošības padome "nobalsoja par mieru", un aicināja "Hamās" piekrist pamiera piedāvājumam, ko atbalstot arī starptautiskā sabiedrība.

"Hamās" iepriekš bija paziņojusi, ka atbalsta atsevišķas pamiera plāna daļas, bet pēc vakardienas balsojuma teroristu grupējums izplatīja paziņojumu, kurā "apsveica" ANO Drošības padomes rezolūciju. Jebkādām pamiera vienošanām jāgarantē karadarbības pastāvīgas beigas, bet Izraēla stingri noraidot šo prasību, sola sagraut grupējumu un atbrīvot atlikušos ķīlniekus.

Izraēlas valdība pagaidām nav komentējusi rezolūciju.

Pamiers sākotnēji ilgtu sešas nedēļas, bet to varētu pagarināt sarunu laikā par pastāvīgu karadarbības izbeigšanu.

Drošības padomes pieņemtais dokuments noteikti palielinās spiedienu uz Izraēlu un "Hamās" piekrist pamieram un pārtraukt karadarbību Gazā.

ASV maija beigās piedāvāto pamiera plānu ir paredzēts īstenot trīs fāzēs. Pirmajā fāzē notiktu "Hamās" sagrābto ķīlnieku un Izraēlas cietumos esošo palestīniešu ieslodzīto apmaiņa, kuras laikā tiku ievērots pagaidu uguns pārtraukšanas režīms. Otrā fāze ietvertu "pilnīgu karadarbības izbeigšanu" un Izraēlas karaspēka izvešanu no Gazas. Bet trešajā fāzē tiktu uzsākta Gazas rekonstrukcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti