Rīta Panorāma

Krievijas triecienos Ukrainā 7 civiliedzīvotāju upuri

Rīta Panorāma

"Džungļu grāmata" jauns oriģinālbalets kā piedzīvojums

Krievijas dienvidos un Kazahstānā plaši plūdi

Krievijas dienvidos un Kazahstānā turpinās plaši plūdi; vairāk nekā 100 000 evakuēto

Urālas upes ūdens līmeņa celšanās dēļ Krievijas un vairākos Kazahstānas apgabalos turpinās plaši plūdi. No apdraudētajiem reģioniem evakuēti vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Ārkārtas situācija Krievijas Orenburgas apgabalā netālu no robežas ar Kazahstānu izveidojās sestdien, kad sabruka kāds dambis.

Reģiona centrā upes ūdens līmenis sasniedzis gandrīz 10 metru, kas ir pusmetru virs kritiskā līmeņa, un līdzīga situācija izveidojusies Orskas pilsētā. Apgabalā applūduši vairāk nekā 12 000 ēku, un no apdraudētajiem teritorijām evakuēti vairāk nekā 10 000 cilvēki.

Šonedēļ simtiem iedzīvotāju Orskā pulcējās pie administrācijas ēkas stihiskā protesta akcijā, un varas iestādes pēc tās solīja sniegt palīdzību.

Kritiska situācija ir arī kaimiņvalstī Kazahstānā. Palu ūdeņi appludinājuši apmēram 3000 ēku, un vairāk nekā 7500 cilvēku, tai skaitā militārpersonas, veido aizsprostus un pagaidu barjeras. No plūdu zonas evakuēti apmēram 97 000 cilvēku.

Pēdējos 70 gadus postošākie plūdi Kazahstānā izpelnījās arī Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska uzmanību, kurš aizlūdza par cietušajiem un apliecināja garīgu tuvību šai Vidusāzijas tautai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti