Pasaules panorāma

Norvēģija plāno sākt reto izrakteņu ieguvi no okeāna gultnes

Pasaules panorāma

(Zīmju valodā). Pasaules panorāma

Spānijas un Dānijas galmu lietas

Dānijā pirmoreiz četrdesmit gadu laikā viesojas Spānijas karalis un karaliene

Šajās dienās Dānijas iedzīvotāju uzmanību saista karaliskas lietas – goda sardze, karietes un galma dārglietas. Tas viss par godu Spānijas karaļpārim Felipem un Letīcijai un šo monarhu pirmajai valsts vizītei Dānijā 40 gadu laikā. 

Sagaidīt Spānijas karali Felipi VI un karalieni Letīciju lidostā personīgi ieradās Dānijas karaliene Mārgrēte II, kura bija ielūgusi spāņu monarhus apmeklēt Kopenhāgenu valsts vizītē. Spānijas un Dānijas karaļnamu pārstāvji tiekas arī citās reizēs, un privāti. 

Bet šis karaļa Felipes VI apmeklējums ir nozīmīgs ar to, ka šī ir pēc protokola augstākā līmeņa vizīte – Spānijas valsts vizīte, un kopš iepriekšējās pagājuši četri gadu desmiti. 

Ciemiņiem par godu Mārgrēte II rīkoja greznas vakariņas Kristiansborgas pils Lielajā zālē. 40 metrus garā un 10 metrus augstā zāle ir vispiemērotākā vieta svinīgām vakariņām ar 180 viesiem. Uz tām bija aicināti politiķi, uzņēmēji, dāņi, kuri nesuši valsts vārdu pasaulē.

"Jūsu Majestātes! Ar lielu prieku sveicu Viņu Majestātes – karali Felipi un karalieni Letīciju Dānijā. Šī vizīte iezīmē ne tikai daudzās ciešās saites starp spāņu un dāņu tautu, bet arī mūsu abu ģimeņu siltās attiecības. Ar prieku atceros Viņu Majestāšu kāzas Madridē 2004. gada jūnijā," sanākušos uzrunāja Dānijas karaliene.

Dānijas tronī Mārgrēte II valda vairāk nekā pusgadsimtu. 

Kopš Lielbritānijas karalienes Elizabetes II aiziešanas mūžībā Mārgrēte ir šobrīd pasaulē vienīgā ilgāk valdījusī sieviete – valsts galva. 

Savukārt Felipe VI ir Eiropā jaunākais monarhs. Viņš un karaliene Letīcija ir piecdesmitgadnieki.

"Lai gan var šķist, ka saulainā Spānija un vējainā Dānija atrodas tālu, attālums starp mūsu valstīm ir daudz mazāks nekā jebkad agrāk. Spānija ir plaukstoša un moderna sabiedrība, kas stingri sakņojas Eiropas un transatlantiskajā sadarbībā. Spānijai ir tās pašas vērtības un ambīcijas kā mums," sacīja Mārgrēte II.

Uzsaucot tostu, Mārgrēte II uzsvēra, ka attiecības starp Dāniju un Spāniju šobrīd ir tik ciešas kā nekad iepriekš.

"Jūsu Majestāte! Es dziļi pateicos par jūsu labajiem vārdiem. Karaliene Letīcija un es pateicos Jūsu Majestātei par sirsnīgo un lielisko uzņemšanu mūsu valsts vizītes laikā Dānijas Karalistē," uz karalienes sacīto atbildēja Spānijas karalis Felipe VI.

Ordeņi, mirdzošas tiāras un tosti bija vizītes košākā un redzamākā daļa. Bet patiesībā abu karaļnamu pārstāvju oficiālās sarunās tika spriests par Spānijas un Dānijas sadarbību tā sauktās zaļās ekonomikas jomā, farmācijā un arī kuģniecībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti