Slovākiju satricinājusi 5 magnitūdas spēcīga zemestrīce

Slovākijas austrumus pirmdienas vakarā satricinājusi 5 magnitūdas spēcīga zemestrīce. Tās epicentrs bija aptuveni 18 kilometru attālumā no Humennes apriņķa Slovākijā, vēstīja Eiropas un Vidusjūras seismoloģijas centrs. Lai arī cilvēkus zemes grūdieni pamatīgi izbiedējuši, cietušo nav, vēstīja vietējās amatpersonas.

Visspēcīgāk zemestrīce bija jūtama Vranovā pie Topļas, informēja Slovākijas iekšlietu ministrija. Zemestrīce notikusi ap plkst.20.23 pēc Slovākijas laika un tās dziļums bija 17,8 kilometri. 

Zemestrīces grūdieni bija jūtami arī vairākās vietās Košices un Prešovas apgabalos, Slovākijas sabiedriskajam medijam RTVS stāstīja Slovākijas Zinātņu akadēmijas Seismoloģijas departamenta vadītājs Kristiāns Čičajs.

Eiropas un Vidusjūras seismoloģijas centrs savā tīmekļa vietnē ziņoja, ka zemestrīces epicentrs bijis aptuveni 18 kilometru attālumā no Humennes apriņķa Slovākijā un ka bijusi gandrīz 5 magnitūdas stipra.

Amatpersonas vēstīja, ka pēc zemestrīces nav ziņots ne par cietušajiem, ne arī nopietniem materiāliem zaudējumiem. Apkaimē gan konstatēti elektroapgādes traucējumi, ko izraisīja pārrautās elektrolīnijas.

Zemestrīcē cietušo pilsētu un ciemu iedzīvotāji aicināti piesaistīt ekspertus, lai pārbaudītu gāzes sadales līnijas.

"Mēs uzraugām situāciju un sazināmies ar Slovākijas Zinātņu akadēmijas (SAV) Seismoloģijas departamentu un attiecīgo apgabalu pašvaldību vadītājiem," pavēstīja Iekšlietu ministrija. Ministrija ir sazinājusies arī ar tuvumā esošajām Bohunices un Mohovces atomelektrostacijām, kuras darbojoties bez traucējumiem.

Cilvēki esot jutuši zemes, mēbeļu un stikla priekšmetu drebēšanu. Dažās mājās zemestrīces iespaidā ieplaisāja sienas vai nokrita apmetums.

"Iedzīvotāji pagaidām nav ziņojuši par lieliem postījumiem, bet man, piemēram, mājā ir saplaisājušas sienas, nokritis apmetums, saplīsušas gleznas, no sienām nokrituši spoguļi, vāzes. Man vēl nav bijis laika visu pārbaudīt. Es eju uz biroju, lai noskaidrotu, vai nav radušies bojājumi ūdensvadiem un citām santehnikas iekārtām," stāstīja Vranovas pie Topļas mērs Mihals Flešārs.

Arī Prešovas Ugunsdzēsības un glābšanas korpusa reģionālā pārvalde apstiprināja, ka līdz šim viņiem nav bijuši nopietni izsaukumi saistībā ar zemestrīci.

Lai arī zemestrīce nebija postoša, tā daudzus Slovākijas iedzīvotājus pamatīgi izbiedējusi.

Visspēcīgākā zemestrīce Slovākijā notikusi Komārno pilsētā pirms 260 gadiem, kad cietuši un miruši daudzi cilvēki. Tiek lēsts, ka zemestrīces stiprums tolaik varēja būt ap 6,3 magnitūdām un tā bija viena no spēcīgākajām zemestrīcēm Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti