Pikaso glezna Ņujorkā izsolīta par 139,3 miljoniem ASV dolāru

Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso glezna "Sieviete ar pulksteni" trešdien izsoļu nama "Sotheby's" rīkotajā vairāksolīšanā Ņujorkā pārdota par 139,3 miljoniem ASV dolāru (130,5 miljoniem eiro), kas ir otra lielākā summa, kas jebkad samaksāta par Pikaso darbu.

1932. gadā tapusī glezna ataino vienu no Pikaso kompanjonēm un mūzām franču mākslinieci Marī Terēzi Valteri. Pirms izsoles glezna tika novērtēta par 120 miljoniem dolāru.

Glezna ietilpa mākslas kolekcionāres Emīlijas Fišeres Landauas kolekcijā, kas pēc viņas nāves tiek izsolīta "Sotheby's".

Valtere tika uzskatīta pa Pikaso zelta mūzu un attēlota vairākos mākslinieka darbos, tai skaitā gleznā, kas šodien tiks pārdota izsoļu namā "Christie's". Valtere satika Pikaso 1927. gadā Parīzē, kad mākslinieks vēl bija precējies ar krievu baleta dejotāju Olgu Hohlovu. Valtere tobrīd bija tikai 17 gadus veca.

Valtere attēlota arī gleznā "Femme assise pres d'une fenetre (Marie-Therese)", kas 2021. gadā "Christie's" tika izsolīta par 103,4 miljoniem dolāriem. Arī "Sotheby's" 2021. gadā izsolīja vienu Pikaso gleznu ar Valteri. Tā tika pārdota par 103 miljoniem dolāru.

Piecdesmit gadus pēc Pikaso nāves 1973. gadā viņš joprojām ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu pasaules māksliniekiem un bieži tiek dēvēts par dinamisku un radošu ģēniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti