Lietuvā pēc problēmām eksāmenu norisē par atkāpšanos paziņojis izglītības ministrs

Lietuvas izglītības, zinātnes un sporta ministrs Gintauts Jakšts un viceministrs Ramūns Skaudžus nolēmuši atkāpties no amata saistībā ar 11. klases starpeksāmenu problēmām.

"Šodien es publiski lūdzu premjerministrei pieņemt manu atkāpšanos no izglītības, zinātnes un sporta ministra amata," Jakšts otrdien teica žurnālistiem.

Ministrs arī informēja, ka pirmdien pieņēmis viceministra demisiju.

Jakšts sacīja, ka Skaudžus viceministra amatā bija atbildīgs par starpeksāmenu modeli un tā ieviešanu jau no ieceres pirmsākumiem.

Ministrs arī kritizēja pēdējo dienu komunikāciju ar premjerministres Ingrīdas Šimonītes biroju, sakot, ka "mums nav pietiekami daudz brīvības pieņemt lēmumus un īstenot tos lēmumus, kuriem mēs ticam".

"Man jau ir bijis jāuzņemas atbildību par lēmumiem, kurus pats nepieņēmu, es nevēlos to darīt vēlreiz," viņš piebilda.

Jakšts, kurš ministra amatā ir no pagājušā gada jūlija, nepieder nevienai partijai, bet Šimonītes valdības koalīcijas līgums paredz, ka atbildība par izglītības, zinātnes un sporta jomu ir konservatīvajai partijai "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti".

Lai mazinātu slodzi vidusskolas izlaiduma klašu audzēkņiem, Lietuva šogad plānoja ieviest starpeksāmenu sistēmu, kad 11. klasē tiek kārtoti pārbaudījumi, kuru rezultāti tiks ieskaitīti vidusskolas absolvēšanas eksāmenu rezultātos.

Starpposma pārbaudes darbos tika atklāts daudz kļūdu. Visvairāk kritizēti tika fizikas un A un B līmeņa matemātikas uzdevumi.

Pēc Jakšta rīkojuma sasauktās komisijas atzina, ka ne visi uzdevumi ir sagatavoti pareizi. Starpeksāmenu norisi pavadījušas arī tehniskas problēmas.

Otrdien Jakšts paziņoja, ka šogad kārtoto starpeksāmenu rezultātus varēs neņemt vērā, un tas nozīmē, ka nākamgad skolēniem 12. klasē būs jākārto plašāki eksāmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti