«Freedom House»: Autoritāras valdības arvien biežāk vēršas pret saviem kritiķiem ārvalstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Autoritāras valdības arvien biežāk vēršas pret saviem kritiķiem ārvalstīs, ziņo cilvēktiesību organizācija "Freedom House". Organizācijas veiktā pētījumā noskaidrojies, ka nedemokrātiskas valstis izmanto brutālas metodes, lai represētu ārzemēs dzīvojošos disidentus.

Ziņojumā par transnacionālajām represijām teikts, ka kopš 2014. gada ir reģistrēti gandrīz 900 gadījumi, kad valstis ir veikušas "tiešas un fiziskas represijas" pret saviem pilsoņiem ārvalstīs. Represētie ir nogalināti, piedzīvojuši uzbrukumus, nolaupīti, aizturēti un nelikumīgi deportēti.

Šādi uzbrukumi ir notikuši vismaz 91 valstī, bet tos ir īstenojušas 38 valstu valdības. Visbiežāk represijas pret saviem pilsoņiem ārzemēs ir veikušas Ķīna, Turcija, Tadžikistāna, Krievija un Ēģipte.

Ziņojumā norādīts, ka, neraugoties uz šādiem gadījumiem, rietumvalstu valdības ir saglabājušas augsta līmeņa diplomātisko sadarbību ar vainīgajām valstīm, tostarp migrācijas jomā.

"Arvien vairāk autoritāru valdību cenšas kontrolēt diasporu un trimdas kopienas," apgalvoja "Freedom House" prezidents Maikls Abramovics.

"Šis pētījums liecina, ka transnacionālo represiju radītais apdraudējums nemazinās un ka demokrātiskām sabiedrībām ir jāpieliek lielākas pūles, lai aizsargātu sevi un savas pamatvērtības," sacīja Abramovics

Ziņojumā ir ieteikti vairāki soļi, ko valdības, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un tehnoloģiju uzņēmumi varētu spert, lai labāk aizsargātu trimdiniekus un diasporas. To vidū ir nepieciešamību radīt skaidrāku transnacionālo represiju definīciju, lai ļautu varasiestādēm atpazīt problēmu un reaģēt uz to, kā arī nodrošināt potenciālajiem upuriem iespēju lūgt patvērumu. Tiek ierosinātas arī mērķtiecīgas sankcijas un papildu drošības pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti