Zviedrijā vēl vairāk pasliktinājusies drošības situācija

Zviedrijā pēdējos mēnešos ir pasliktinājusies drošības situācija, tostarp Tuvajos Austrumos notiekošā kara dēļ, tomēr valdība pagaidām nepaaugstinās terorisma draudu līmeni, piektdien  paziņoja Zviedrijas tieslietu ministrs Gunnars Strommers.

Zviedrijā vēl vairāk pasliktinājusies drošības situācija
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Varasiestādēm pašlaik nākas stāties pretī trim paralēliem draudiem Zviedrijas iekšējai drošībai: terorismam un vardarbīgam ekstrēmismam, Zviedrijai naidīgu valstu aģentiem un nopietnai organizētajai noziedzībai," paziņoja ministrs.

"Augustā mēs nolēmām paaugstināt terorisma draudus no trešā uz ceturto līmeni. Terorisma draudu līmeņa paaugstināšana bija skaidrs signāls atbildīgajām iestādēm veikt nepieciešamos pasākumus drošības stiprināšanai, lai sabiedrība varētu dzīvot ierasto dzīvi. Tiek uzskatīts, ka Zviedrija ir kļuvusi par vardarbīgo islāmistu prioritāro mērķi," sacīja Strommers.

KONTEKSTS:

Korāna dedzināšana Zviedrijā ir sadusmojusi virkni musulmaņu valstu, kas ir pieprasījušas Zviedrijas valdībai to nepieļaut. Visnopietnāk pret Zviedriju vērsās Turcija, kuras vadībai Korāna dedzināšana bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tā  bloķēja Zviedrijas iestāšanos NATO.

Jau jūlijā Zviedrijas drošības dienests "Sapo" paziņoja, ka valstī ir pasliktinājusies drošības situācija, par iemeslu minot nesenos protestus, kuru laikā tika dedzināti musulmaņu svētie raksti Korāns. "Sapo" vadītāja aicināja valdību apsvērt iespēju palielināt terorisma draudu līmeni, kas kopš 2016. gada saglabājas augsts – trīs punkti piecu punktu skalā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti