Vācija robežkontroli uz ES iekšējām robežām pagarinās vēl uz diviem mēnešiem

Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere paziņojusi, ka līdz 15. decembrim ieviestā robežkontrole uz robežām ar Poliju, Čehiju un Šveici tiks pagarināta vismaz vēl uz diviem mēnešiem.

"Mūsu pasākumi darbojas. Mūsu cīņa pret cilvēku kontrabandistu neģēlīgo biznesu, kas bez žēlastības apdraud cilvēku dzīvību, ir veiksmīga," piektdien publicētajā intervijā laikrakstam "Rheinische Post" izteikusies Fēzere.

Oktobrī ieviestajiem stacionārajiem kontrolposteņiem un mobilajām patruļām bijusi vērā ņemama ietekme uz nelegālo imigrantu skaita samazināšanos, kas atvieglojusi spiedienu uz Vācijas vietējām varasiestādēm.

Pirmdien Fēzere robežkontroli pagarināja līdz 15. decembrim.

Kopš robežkontroles ieviešanas 16. oktobrī konstatēti aptuveni 3300 nelegālas robežšķērsošanas gadījumi, bet 1100 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Vācijas robežu tikuši novērsti, liecina Iekšlietu ministrijas dati.

"Tas nozīmē, ka šie pasākumi darbojas un darbosies arī turpmāk," norādījis ministrijas pārstāvis.

Tomēr policijas arodbiedrības federālās policijas nodaļas priekšsēdētājs Andreass Roskopfs laikrakstam norādījis, ka patvēruma meklētāju skaitu nevar samazināt ar policejiskiem līdzekļiem un ka nevar izvairīties no patvēruma pieteikumu pieņemšanas.

Jātiek skaidrībā, vai tūkstošiem policistu patiesi jāpaliek uz robežas, vai arī tos labāk izmantot gādāšanai par drošību pilsētās, bet patvēruma problēmas risināt Eiropas Savienības (ES) mērogā, izteicies Roskopfs.

Drošības situācija Vācijā šobrīd ir jāvēro ļoti uzmanīgi, un tiek izmeklēti jau vairāki plānoti uzbrukumi Ziemassvētku tirdziņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti