Lielbritānijas karaliskā ģimene piemin Elizabetes II nāves gadadienu

Piektdien aprit gads kopš Lielbritānijas karalienes Elizabetes II aiziešanas mūžībā. Godinot mātes piemiņu, viņas dēls karalis Čārlzs III veltījis mātei piemiņas vārdus un publicējis vienu no mīļākajām karalienes fotogrāfijām.

Karaļa izvēlētā fotogrāfija ir Elizabetes II portrets, kurā viņa iemūžināta 1968. gadā, kad Elizabetei bija 42 gadi.

Lielbritānijas karaliene Elizabete II, 1968. gadā
Lielbritānijas karaliene Elizabete II, 1968. gadā

Elizabete II nomira pērn 96 gadu vecumā, dažus mēnešus pēc viņas platīna jubilejas, kad Lielbritānija svinēja 70 gadus kopš viņas kāpšanas tronī.

Savā īsajā runā karalis Čārlzs III pateicās tautai par "mīlestību un atbalstu", kas viņam un karalienei Kamillai tikuši izrādīti šī gada laikā.

Čārlzs III un Kamilla no rīta apmeklēja baznīcu, lai nodotos piemiņas lūgšanām. Uz dievkalpojumu devās arī karaļa vecākais dēls un mantinieks princis Viljams un viņa sieva Ketrīna.

Kopumā piemiņas pasākumi valstī nav plaši, un karalis neplāno kādu no tiem publiski apmeklēt. Piemiņas vārdus karalienei piektdien paudušas arī vairākas augstas britu amatpersonas, tostarp premjers Riši Sunaks.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas karaļnams 2022. gada 8. septembrī paziņoja, ka 96 gadu vecumā mūžībā devusies Lielbritānijas karaliene Elizabete II. Viņa mirusi Balmorālas muižā Skotijā, kur pavadīja mūža pēdējās nedēļas.

Par jauno Lielbritānijas karali Čārlzu III kļuvis Elizabetes II vecākais dēls princis Čārlzs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti