Rīta Panorāma

Putins formāli sāk savu pilnvaru piekto periodu

Rīta Panorāma

Kā pasargāt sevi no sirds mazspējas?

Eiropas augstskolās palestīniešu atbalsta akcijas

Studentu demonstrācijas pret karu Gazas joslā pārņem arī Rietumeiropas universitātes

Vairāku Rietumeiropas valstu universitātēs izveidotas telšu pilsētiņas palestīniešu atbalstam. Protesta kustību aizsāka aktīvisti ASV. Rietumeiropā notiekošajās studentu demonstrācijās nācies iejaukties arī policijai.

Šonedēļ telšu pilsētiņu, kuras dalībnieki protestē pret Izraēlas militāro operāciju Gazas joslā, izveidoja apmēram 100 Austrijas galvaspilsētas Vīnes Universitātes studenti. Vīnes Universitātes vadība un Austrijas Izglītības ministrija stingri norobežojas no akcijas un norādīja uz nepietiekamo "Hamās" terora novērtēšanu. Austrijas policija uzmana aktīvistus, taču pagaidām neredz pamatu nometnes likvidēšanai. 

Līdzīga situācija ir izveidojusies Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, kur studenti aktīvisti pieprasa, lai universitāte Izraēlas aktivitātes atzīst par genocīdu, aicina pārtraukt uguni un Gazas joslas aplenkumu. Kopenhāgenā arī izskan aicinājumi boikotēt Izraēlas akadēmiskās izglītības iestādes un nepieņemt ziedojumus no uzņēmumiem, kas gūst peļņu no Palestīnas okupācijas. 

Dažādas akcijas notika arī citās Eiropas pilsētās, tostarp Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā, kur Amsterdamas Universitātē izcēlās sadursmes starp protestētājiem un kārtības sargiem. Amsterdamā tika arestēti 125 aktīvisti un palestīniešu atbalsta nometne nojaukta. 

Policija pret aktīvistiem vērsās arī Francijā un Šveicē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti