Aizsardzības nozares uzņēmumi brīdina par pārlieku atkarību no Ķīnas munīcijas ražošanā

Aizsardzības nozares uzņēmumi brīdinājuši par pārlieku lielu paļaušanos uz Ķīnas kokvilnu, kas var ietekmēt Rietumu uzņēmumu spējas saražot nepieciešamos munīcijas apjomus, ziņojis laikraksts "Financial Times". 

Kokvilnas šķiedras ir galvenā nitrocelulozes sastāvdaļa, kas savukārt tiek izmantota munīcijas un dažādu citu sprāgstvielu ražošanā. Teju pusi no visa kokvilnas šķiedras tirgus pasaulē aizņem tieši Ķīna, līdz ar to arī Eiropas atkarība no viena piegādātāja ir liela, norāda uzņēmumi. 

Uzņēmumu ieskatā, Eiropai būs grūti strauji palielināt sprāgstvielu ražošanu, kamēr tā būs atkarīga no Ķīnas. 

Vadošie ieroču ražotāji, tostarp Zviedrijas "Saab" un Vācijas "Rheinmetall", brīdinājuši, ka Eiropa ir pārāk atkarīga no Ķīnas kokvilnas šķiedrām, jo aptuveni 70% izmantotās šķiedras tiek importēts tieši no šīs Āzijas valsts.

"Rheinmetall" ģenerāldirektora Armīna Papergera ieskatā pastāv risks, ka Ķīna ģeopolitisku iemeslu dēļ var izlemt atteikties no šķiedras importa uz Eiropu, tādēļ uzņēmums šķiedru no Ķīnas iepērk, cik vien spēj, lai piepildītu noliktavas. 

Pagaidām traucējumu piegādes ķēdēs gan neesot. Savukārt no šķiedras ražotās nitrocelulozes piedāvājums šobrīd esot nepietiekams, kas radot problēmas citviet nozarē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti