Lielbritānijā populārā katedrālē notiks deviņdesmito gadu popmūzikas klusā diskotēka

Viena no Anglijas nozīmīgākajām katedrālēm ceturtdien pavēstīja, ka neatkāpsies no lēmuma tās telpās atļaut klusās diskotēkas rīkošanu. Idejas kritiķi iepriekš uzsvēra, ka šāda rīcība rada iespaidu, ka kristieši pret savu ticību neizturas pietiekami nopietni, vēstīja ziņu aģentūra AFP.

Kenterberijas katedrālē Anglijas dienvidaustrumos ceturtdien un piektdien notiks divas deviņdesmito gadu popmūzikas diskotēkas, kurās skanēs dziedātājas Britnijas Spīrsas, repera Eminema, grupas "Spice Girls" un citu plaši pazīstamu mākslinieku hiti.

Svētnīca, kurā pasākums plānots, dibināta 597. gadā un ir Kenterberijas arhibīskapa, Anglikāņu baznīcas vadītāja un pasaules anglikāņu kopienas vadītāja galvenā mītne.

Vairāk nekā 1600 cilvēku ir parakstījuši lūgumrakstu ar aicinājumu atcelt tajā paredzētās klusās diskotēkas – pasākumu, kurā cilvēki dejo, mūziku klausoties bezvadu austiņās.

Izklaides pasākumu spēcīgi kritizēja petīcijas organizators Kajetans Skovronskis, sakot, ka šādi pasākumi rada nepareizu priekšstatu par kristiešiem un viņu attieksmi pret savu ticību.

"Tas neveicinās jauniešu tuvināšanos Kristum, bet drīzāk dos vēstījumu, ka... izklaide ir vairāk pelnījusi mūsu uzmanību nekā Dievs un ka kristieši neuztver savu ticību vai svētās vietas nopietni," sacīja vīrietis.

Kenterberijas dekāns reverends Deivids Monteits aizstāvēja šādu pasākumu rīkošanu, sakot, ka tie ir atbilstoši katedrālei un notiek ar cieņu pret to.

"Tas kategoriski nav "reivs baznīcas namā", taču es apzinos, ka daļa cilvēku nekad nepiekritīs, ka dejām un popmūzikai ir vieta katedrālē," viņš teica.

Monteits arī piebilda, ka katedrālēm vienmēr ir bijusi svarīga loma plašākā "kopienas dzīvē".

Kenterberijas katedrālē Anglijas dienvidaustrumos jau iepriekš notikuši vairāki citi publiski pasākumi, tostarp klasiskās mūzikas koncerti, gaismas šovi un "Lego" konstruktoru meistarklases.

Klusās diskotēkas plānotas arī citās Anglijas katedrālēs valsts dienvidaustrumos un austrumos.

Lielbritānijā ir plaši izplatīta draudžu pamestu katedrāļu izmantošana dažādiem mērķiem – dažās iekārtotas boulderinga sienas,  citās – kafejnīcas un ofisu ēkas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti