Rīta Panorāma

Kārtējie Krievijas triecieni pa Odesu un Harkivu Ukrainā

Rīta Panorāma

Pareizticīgie svin Ziemassvētkus

Vācijā fermeru un dzelzceļnieku protestu dēļ satiksmes problēmas

Vācijā fermeru un dzelzceļnieku protesti izraisa nopietnas satiksmes problēmas

Vācijā šonedēļ gaidāmas plašas lauksaimnieku un dzelzceļnieku protesta akcijas, kuru dēļ valstī jau radušās nopietnas satiksmes problēmas.

Berlīnē pirmdien desmitiem traktoru gara rinda bloķēja galveno ceļu, kas ved uz Brandenburgas vārtiem. Protestētājiem pie traktoriem bija piestiprinātas zīmes ar tādiem saukļiem kā "nav zemnieku, nav nākotnes". 

Vācijas lauksaimnieki, kurus saniknojusi valdības iecere samazināt subsīdijas, jau izpelnījās mediju uzmanību pagājušajā nedēļā, kad liedza vicekancleram Robertam Hābekam nokāpt no prāmja. Lauksaimnieku organizācijas norobežojās no šīs akcijas, taču visu šo nedēļu rīkos plašus protestus.

Līdzīgas protesta akcijas notika jau  decembrī, kad Vācijas kanclera Olafa Šolca trīs partiju koalīcija sadusmoja zemniekus ar plāniem atcelt dīzeļdegvielas nodokļa atvieglojumus lauksaimniecības transportlīdzekļiem. Šādi valdība plānoja aizpildīt miljardiem eiro lielo budžeta iztrūkumu.

Raidorganizācija "Deutsche Welle" vēsta, ka daudzviet ar traktoriem tiks bloķēti ceļi, tāpēc gaidāmas ceļu satiksmes problēmas.

Vienlaikus  trīs dienu streiku pieteikuši vilcienu mašīnisti, kuru sarunas ar darba devēju – kompāniju "Deutsche Bahn" – beigušās bez rezultātiem.

Vilcienu satiksmi visā Vācijā ievērojami ierobežos no trešdienas līdz piektdienai, un uzņēmums  aicina pasažierus rēķināties ar nopietnām neērtībām. Sagatavots ārkārtas reisu grafiks, bet jau iegādātās biļetes varēšot izmantot citās dienās.

Savukārt arodbiedrība atkārtoti informēja, ka tās biedri vēlas darba laika samazināšanu maiņu darbiniekiem, algas palielināšanu un vienreizēju  inflācijas kompensāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti