Rīta Panorāma

Intervija ar jaunievēlēto Valsts kontrolieri Edgaru Korčaginu

Rīta Panorāma

Čehijas ciemā Ziemassvētkus ievada Svētais Nikolajs

Somija 14. decembrī atvērs robežu ar Krieviju

Somija 14. decembrī atvērs robežu ar Krieviju

Somija robežšķērsošanas punktus ar Krieviju atvērs 14. decembrī. Tos slēdza novembrī strauji pieaugošās nelegālās migrācijas dēļ.  

Somijas sabiedriskais medijs atsaucas uz valsts robežsardzes dienesta Dienvidaustrumu nodaļas vadību un vēsta, ka barjeru demontāža uz robežas varētu ilgt vairākas stundas, bet pēc tam satiksmi pāri robežai atjaunos gandrīz nekavējoties.

Tomēr uz robežas atstās mobilos žogu posmus, kurus izmantos kontroles atjaunošanas gadījumā. Varas iestādes šādu lēmumu pieņems pēc situācijas izvērtēšanas gadījumā, ja atkal palielināsies patvēruma meklētāju skaits.

Tikmēr Somijas prezidents Sauli Nīniste intervijā medijiem norādīja, ka Krievija turpina centienus šantažēt Helsinkus ar nelegālo imigrantu pievešanu pie abu valstu robežas. Maskava kaut ko līdzīgu esot izmēģinājusi jau 2015. gadā, un viņš par šo problēmu atklāti runājis ar toreizējo Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju; 22. novembrī tika slēgti vēl trīs, bet otrdien, 28. novembrī, Somijas valdība nolēma no 30. novembra līdz 13. decembrim slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti