Ungārijā atlaiž Nacionālā muzeja direktoru par LGBTQ+ saturu fotoizstādē

Ungārijas kultūras ministrs pirmdien atlaidis Nacionālā muzeja direktoru, apsūdzot viņu pretrunīgā likuma neievērošanā, kas aizliedz ar LGBTQ+ kopienu saistīta satura demonstrēšanu nepilngadīgajiem.

2021. gadā par muzeja direktoru uz piecu gadu termiņu tika iecelts bijušais Ungārijas parlamenta deputāts Lāslo Šimons. Viņš no amata muzejā tika atlaists pēc tam, kad Ungārijas valdība oktobra beigās prestižajā "World Press Photo" izstādē fiksējusi piecas fotogrāfijas, kas izstādītas visiem interesentiem, tā pārkāpjot likumu, vēstīja ziņu aģentūra AP.

Ungārijā liegta bērnu piekļuve saturam, kas saistīts ar homoseksualitāti vai dzimuma maiņu.

Pēc valdības lēmuma muzejs savā tīmekļa vietnē un pie ieejas prestižajā izstādē "World Press Photo", kurā tiek demonstrēta pasaules izcilākā fotožurnālistika, ievietoja paziņojumu, ka ekspozīcija ir pieejama tikai tiem apmeklētājiem, kas vecāki par 18 gadiem.

Ungārijas Nacionālā muzeja apmeklētāji apskata fotogrāfes Hannas Moralesas darbu "Home For The...
Ungārijas Nacionālā muzeja apmeklētāji apskata fotogrāfes Hannas Moralesas darbu "Home For The Golden Days", kā dēļ atlaists muzeja direktors

No amata atstādinātais muzeja vadītājs – Ungārijas vadošās partijas "Fidesz" biedrs un bijušais Kultūras ministrijas valsts sekretārs – pirmdien sociālajā tīklā "Facebook" pauda, ka ne viņš, ne arī muzejs apzināti nav pārkāpuši Ungārijā 2021. gadā pieņemto bērnu aizsardzības likumu.

"Es pieņemu lēmumu zināšanai, bet nevaru tam piekrist," rakstīja Šimons. "Kā četru bērnu tēvs un vecvecāks, es stingri noraidu ideju, ka mūsu bērni būtu jāaizsargā no manis vai no manis vadītās iestādes."

Fotogrāfijās, kas izraisījušas sašutumu, dokumentēta vecāka gadagājuma LGBTQ+ cilvēku kopiena Filipīnās, kuri gadu desmitiem ir dzīvojuši vienā mājā un tur viens par otru rūpējas arī vecumdienās. 

Fotogrāfijās redzami daži kopienas locekļi, grezni saģērbti un sagrimēti. 

Ungārijas valdība ar tās premjeru Viktoru Orbānu priekšgalā ir ierobežojusi tādu materiālu pieejamību nepilngadīgajiem, kas "popularizē" vai attēlo homoseksualitāti plašsaziņas līdzekļos, tostarp televīzijā, filmās, reklāmās un literatūrā.

Lai arī valdība uzstāj, ka likuma mērķis ir pasargāt bērnus no tā, ko tā dēvē par seksuālu propagandu, jau 15 Eiropas Savienības (ES) valstis ir uzsākušas tiesvedību pret šo lēmumu, savukārt Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena šādu likumu nodēvēja par apkaunojošu.

Kultūras ministrija savā paziņojumā rakstīja, ka Šimons tika atlaists no darba, jo neievēroja likumu un "rīkojās tā, ka tālāk viņa darba turpināšana bija neiespējama".

Ungārijas Kultūras ministrija plašāku komentāru par notikušo pagaidām nav sniegusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti