Britu karalis Čārlzs III iezīmē valdības plānus: stingrāki sodi noziedzniekiem un strauja ekonomiskā izaugsme

Lielbritānijas karalis Čārzls III iezīmējis britu valdības plānus nākamajam gadam, tā atklājot Apvienotās Karalistes jauno parlamenta sesiju. Valdība gan apņēmusies stingrāk sodīt noziedzniekus, gan arī solījusi strauju ekonomikas izaugsmi.

Karaļa runā liels uzsvars tika likts uz tiesiskumu un kārtību. Valdība iecerējusi stingrāk sodīt cilvēkus, kas pastrādājuši sadistiskas slepkavības – viņiem turpmāk tiks piespriests mūža ieslodzījums bez iespējas uz nosacītu pirmstermiņa  atbrīvošanu, vēstīja ziņu aģentūra AP.

Tāpat deputāti solīja turpmāk stingrāk vērsties pret dzimumnoziedzniekiem – arī viņus priekšlaicīgi atbrīvot nevarēs.

Uzrunā, kas ilga aptuveni 10 minūtes, sabiedrība tika iepazīstināta ar kopumā 21 valdības iecerētu likumprojektu. Vairāki likumi tika nodēvēti par "breksita brīvībām" jeb Apvienotās Karalisties ieguvumiem, izstājoties no Eiropas Savienības (ES). 

To vidū uzskaitīti gan mazāk stingri datu aizsardzības noteikumi, gan arī aizliegums eksportēt dzīvus kaušanai paredzētus mājlopus.

Karalis arī vēstīja par valdības plāniem atvieglot iepriekš uzstādītos stingros klimatneitralitātes mērķus un ar to saistītos noteikumus.

Lielbritānijas valdība jau jūlijā pavēstīja par saviem plāniem izsniegt simt jaunu licenču naftas un dabasgāzes ieguvei šīs valsts kontinentālajā šelfā Ziemeļjūrā.

Jaunas licences naftas un gāzes ieguvei būs jāpiešķir katru gadu. Un valdība apgalvoja, ka tā tiks aizsargātas darbavietas, samazināta Lielbritānijas atkarība no ārvalstu degvielas un palielināta energoapgādes drošība.

Vides aizstāvji un opozīcijas partijas gan norādīja, ka tas tikai apgrūtinās Lielbritānijai sasniegt tās uzstādīto mērķi – līdz 2050. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz nullei. 

Karalis, kurš visu mūžu ir bijis zaļo ideju aizstāvis, šo lasot, emocijas neizrādīja. Saskaņā ar konstitūciju monarhu pienākums ir uzklausīt valdības ieteikumus un Čārlzs nedrīkst paust savu viedokli par tām.

Lai arī runā krietni iztrūka detalizētu ekonomisko plānu, tajā pieminēti vairāki tiesību akti, kuru mērķis ir attīstīt un regulēt tādas tehnoloģiju nozares kā mākslīgais intelekts un pašbraucošās automašīnas.

Uzrunā tika runāts arī par likumu, kas paredz atvērt Lielbritānijas tirgu Klusā okeāna reģiona valstīm. Šī iecere ir daļa no Visaptverošā un progresīvā līguma par Klusā okeāna partnerību (CPTPP), kuram Lielbritānija pievienojās šogad.

Tika minēts arī likums, kas palīdzētu īstenot britu valdības mērķi apturēt smēķēšanu, pakāpeniski paaugstinot minimālo vecumu, no kura drīkst iegādāties tabakas izstrādājumus, lai nevienam, kam šogad aprit 14 gadi, vairs nevarētu legāli pārdot cigaretes.

Svinīgā parlamenta sesijas diena diena sākās ar to, ka sardzes vīri pārmeklēja parlamenta pagrabus, meklējot sprāgstvielas, kas ir atsauce uz 1605. gadā notikušo "Šaujampulvera sazvērestību", kad Gaja Fouksa vadītie Romas katoļu nemiernieki mēģināja uzspridzināt  Anglijas Lordu palātu līdz ar deputātiem, ministriem un karali Džeikobu I.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Karalis no Bekingemas pils izbrauca zeltītā pajūgā un runu deputātu priekšā lasīja, sēžot zeltītā tronī. 

Lielbritānijā vēlēšanas notiek katrus četrus vai piecus gadus, kuru laikā parlaments sanāk uz vairākām darba sesijām, kas katra ilgst ir aptuveni gadu. Katru sesiju atklāj ar svinīgu ceremoniju, kurā valdības prioritātes nākamajam gadam nolasa monarhs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti