Panorāma

Turpinās pazudušās Justīnes meklēšana Rēzeknes novadā

Panorāma

Panorāma

Arī latvieši Lielbritānijā svin kronēšanu

Briti turpina svinēt karaļa Čārlza III kronēšanu, svin arī Lielbritānijas latvieši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Par godu karaļa Čārlza III kronēšanai svētdien visā Lielbritānijā notiek ielu svinības un pikniki brīvā dabā, kopā vairāk nekā 3600 dažādu pasākumu. Pasākumus karaļa kronēšanu svin arī latvieši.

Lielbritānijā slēgta satiksme šajā nedēļas nogalē ir droša norāde uz to, ka turpat blakus tiek svinēta karaļa kronēšana. Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā un citur valstī tiek rīkotas tā dēvētas ielu ballītes, cilvēkiem pulcējoties apkaimēs un parkos uz piknikiem, bet bērniem ir iespēja tikt pie saldumiem. Daudzi tērpušies krāšņos tērpos, kas tematiski pieskaņoti Čārlza III un viņa sievas Kamillas kronēšanai. Ar valsts karodziņiem un svētku simboliku izgreznoti arī piknika galdi.

Vindzoras pilī svētdienas vakarā notiks koncerts par godu karaļa kronēšanai. Tajā ielūgti ap 10 000 viesu, un uzstāsies tādas slavenības kā Keitija Perija, Laionels Ričijs un Andrea Bočelli. 

Londonā par spīti lietum svētdien notika arī īpaša spanielu parāde. Suņu šķirnes, kuras nosaukums ir "Kavaliera karaļa Čārlza spanielis", vārds saistīts ar 17. gadsimtā valdījušo karali Čārlzu II, kuram šie suņi ļoti patikuši. 

Svinību pasākumos sastaptie latvieši norādīja:

Dāvis Viļums: "Mums tas liekas ļoti vēsturisks un īpašs brīdis šajā valstī. Kronēšana notiek... tagad pēdējo reizi notika 70 gadus atpakaļ, tas notiek ļoti reti, un mēs gribējām būt daļa no šīs vēstures, un mēs gribējām piedalīties."

Santa Viļuma: "Mums ļoti patīk tradīcijas un kultūra, un mēs ļoti labprāt piedzīvojam to vietējo, tas tā liekas tāds vietējais šarms, kas viņiem ir, tiem britiem. Kur vispār ir tāda monarhija, tik atpazīstama pasaulē? Britiem tā ir ļoti atpazīstama."

Kristija Laura Čipena: "Es vairāk ar ārzemniekiem esmu šobrīd runājusi, kas nav vietējie briti. Un visi ir braukuši tieši šī iemesla dēļ speciāli uz Angliju, lai redzētu un piedzīvotu šo visu. Tāpēc, cik man ir sanācis, tad visiem ir liels gods atrasties tieši šeit un piedzīvot tajā konkrētajā mirklī."

Lai arī mazākumā, tomēr ir briti, kuri aicina no monarhijas atteikties

Svinību apmeklētājs Dāvis Viļums pauda: "Ja monarhijas nebūtu, kas būtu tās vietā? Jo šīs tradīcijas, visas tās ceremonijas, kas vakardien notika, tas viss ir kopā tas kulturālais piedzīvojums, kas viss grozās ap to monarhiju. Ja monarhija tiktu noņemta nost, tad visām šīm ceremonijām zustu jēga. Un tieši šīs tradīcijas un šī kultūra arī ir britu galvenā identitāte."

Svinības visā valstī turpināsies arī pirmdien, kas par godu kronēšanai pasludināta par brīvdienu. 

KONTEKSTS:

Lielbritānijā sestdien, 6. maijā, svinīgā un vēsturiskā ceremonijā Londonā kronēts karalis Čārlzs III un karaliene Kamilla. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti