«Facebook» un «Instagram» marķēs mākslīgā intelekta radītus attēlus

Sociālo tīklu platformas "Facebook" un "Instagram" mātes kompānija "Meta" nākusi klajā ar paziņojumu, ka turpmāk marķēs jeb vizuāli izcels visus viltus mākslīgā intelekta attēlus.

Sociālo tīklu gigants apgalvo, ka ieviesīs tehnoloģiju, kas spēj šādu funkciju veikt un pauž cerību, ka jaunā tehnoloģija radīs "impulsu" nozarei, lai cīnītos pret mākslīgā intelekta viltojumiem.

"Cilvēki bieži vien pirmo reizi saskaras ar mākslīgā intelekta radītu saturu, un mūsu (sociālo tīklu) lietotāji mums ir teikuši, ka novērtē šīs jaunās tehnoloģijas pārredzamību. Tāpēc ir svarīgi, lai mēs palīdzētu cilvēkiem uzzināt, kad saturs, ko viņi redz, ir radīts, izmantojot mākslīgo intelektu. Mēs to darām, uz fotoreālistiskiem attēliem, kas izveidoti, izmantojot mūsu "Meta AI" funkciju, uzliekot atzīmes "Imagined with AI" (tulk. no angļu valodas - "Radīts ar mākslīgā intelekta palīdzību"), taču mēs vēlamies, lai to varētu darīt arī ar saturu, kas izveidots, izmantojot citu uzņēmumu rīkus," uzņēmuma blogā skaidroja "Meta" prezidents globālajās lietās Niks Klegs.

Britu raidsaibiedrības "BBC" aptaujātie eksperti gan apgalvo, ka šādi rīki jeb detektori ir "viegli apejami".

To apzinās arī pati "Meta" un neslēpj, ka viņu izstrādātā tehnoloģija nav pati pilnība. Robi ir vairāki, un tie attiecas uz audio un video materiāliem, kurus radījis mākslīgais intelekts, bet tieši par šiem medijiem galvassāpes esot vislielākās, jo video un audio saturā mākslīgā intelekta radītie viltojumi ir sastopami samērā daudz.

Tāpat nu jau neiespējami būtu pārbaudīt to, vai rakstīts saturs ir mākslīgā intelekta vai cilvēka radīts.

Uzņēmums apgalvo, ka lūgs arī pašu sociālo tīklu lietotāju palīdzību, aicinot būt aktīviem un iesaistīties mākslīgā intelekta radīto attēlu izķeršanā un īpaši atzīmēt šādu saturu, ja to pamana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti