Bulgārijā atklātais spiegs nodevis Krievijai informāciju arī par citām ES valstīm

Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā Bulgārijā pirmdien aizturētais Iekšlietu ministrijas organizētās noziedzības apkarošanas nodaļas darbinieks nodevis Maskavai sensitīvu informāciju arī no citām Eiropas valstīm un Eiropas Savienības (ES) aģentūrām, otrdien paziņojusi Bulgārijas prokuratūra.

Bulgārijas varasiestādes līdz šim atteikušas atklāt, kuru valstu un ES aģentūru informācija nopludināta Krievijai.

Aizturētais bija Organizētās noziedzības apkarošanas ģenerāldirektorāta (GDBOP) Starptautiskās sadarbības un projektu nodaļas darbinieks.

Tā ir Bulgārijas specializētā policijas struktūra smagu iekšējo un starptautisko noziegumu apkarošanai. Policistam bija tieša piekļuve informācijas apmaiņai ar sadarbības dienestiem.

"Viņš nodeva Bulgārijas dienestu un aģentūru sagatavoto informāciju, kā arī informāciju no sadarbības struktūrām no ES," paziņoja prokurors Angels Kanevs. Bulgārijas prokuratūras rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turamais ilgu laiku spiegojis Krievijas slepenā dienesta labā.

Kanevs paziņoja, ka turpinās liecinieku nopratināšana un tiek vākti vēl citi pierādījumi.

Bulgārijas pretizlūkošanas dienesta SANS priekšsēdētāja vietnieks Petars Petrovs sacīja, ka izmeklēšana sākās pagājušā gada vasarā. Izmeklētāji arī atklāja, ka viens pretizlūkošanas virsnieks bija kontaktējies ar aizdomās turamo.

"Pret aizdomās turēto pretizlūkošanas virsnieku tika veikti pasākumi, lai nerastos risks, ka informācija varētu noplūst tālāk," paziņoja Petrovs.

Ziņu vietnes "Euractiv" avoti Bulgārijas prokuratūrā apgalvo, ka aizturētais policijas darbinieks no sava oficiālā e-pasta nosūtījis oficiālu informāciju Krievijas pilsonim, kurš iepriekš strādāja par diplomātu Bulgārijā, bet par spiegošanu tika atzīts par nevēlamu personu.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju policijas darbinieks pats piedāvāja savu "palīdzību" šim krievam. Bulgārijas varasiestādes par augsta ranga policista aizdomīgajām darbībām brīdināja kāds ES un NATO dienests.

Bulgārija kopš 2019. gada ir izraidījusi desmitiem Krievijas diplomātu un diplomātisko darbinieku, kas tiek turēti aizdomās par spiegošanu. Piemēram, 2022. gada jūnijā Sofija paziņoja par 70 Krievijas diplomātisko darbinieku izraidīšanu.

Pagājušā gada septembrī Bulgārijas varasiestādes izraidīja arī Krievijas pareizticīgās baznīcas Sofijā vadītāju un divus baltkrievu priesterus, apsūdzot viņus par kalpošanu Maskavas ģeopolitiskajām interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti