ASV apelācijas tiesa: Donaldam Trampam nav prezidenta imunitātes

ASV Kolumbijas distrikta apelācijas tiesa Vašingtonā otrdien nolēma, ka bijušo valsts prezidentu Donaldu Trampu var tiesāt saistībā ar apsūdzībām sazvērestībā ar mērķi mainīt 2020. gada prezidenta vēlēšanu rezultātus. 

Tādējādi ir noraidīti Trampa apgalvojumi, ka viņš ir pasargāts no kriminālvajāšanas. Tas nozīmē, ka Trampu varēs tiesāt par viņa lomu 2021. gada 6. janvārī notikušajā iebrukumā ASV Kongresa ēkā, kur piedalījās radikālāk noskaņotie Trampa atbalstītāji.

"Mēs nevaram pieņemt bijušā prezidenta Trampa apgalvojumu, ka prezidentam ir neierobežotas pilnvaras veikt noziegumus, kas neitralizētu visbūtiskāko izpildvaras pārbaudi – vēlēšanu rezultātu atzīšanu un īstenošanu," savā atzinumā rakstīja trīs tiesnešu kolēģija no ASV Kongresa apgabala apelācijas tiesas.

"Šajā krimināllietā bijušais prezidents Tramps ir kļuvis par pilsoni Trampu ar visām aizstāvības tiesībām, kādas ir jebkuram citam apsūdzētajam krimināllietā," turpināja apelācijas tiesa.

Tramps jau gadiem ilgi ir atsaucies uz prezidenta imunitāti, cīnoties ar vairākām lietām.

Trampa advokāti pēc tiesas lēmuma paziņoja, ka pārsūdzēs šo lēmumu un vajadzības gadījumā viņi ir gatavi vērsties arī ASV Augstākajā tiesā. Tas nozīmē, ka uz nenoteiktu laiku varētu aizkavēties federālā tiesas prāva, kurā ir paredzēts izskatīt Trampa saistību ar 6. janvāra grautiņiem Kapitolijā.

Tas varētu nākt par labu Trampam, kurš ir pārliecinošs favorīts cīņā par Republikāņu partijas nomināciju novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās, kur viņam, visticamāk, atkal būs jāsacenšas ar demokrātu Džo Baidenu.

Trampa interesēs ir novilcināt šis lietas izskatīšanu tiesā, jo viņa uzvaras gadījumā nevarēs tiesāt ASV prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti