Lielbritānijā sāk kalt jaunās karaļa Čārlza III ēras monētas

Lielbritānijas Karaliskā monētu kaltuve sākusi tiražēt karaļa Čārlza III ēras monētas. Iedvesma to dizainam gūta no jaunā karaļa cienītās dabas. 

Visu monētu aversā būs tēlnieka Martina Dženingsa radītais Čārlza portrets, bet uz divu mārciņu monētu reversa puses attēlots ozola zariņš ar zīlēm un nacionālie ziedi. Savukārt pārējās monētās izmantoti dzīvu būtņu – bišu, medņa, tuklīša, vāveres un miegapeles – attēli. Uz divu mārciņu monētas malas arī būs iegravēts jauns Čārlza III izvēlēts uzraksts latīņu valodā "In Servitio Omnium", kas tulkojumā nozīmē "kalpojot visiem". Šie vārdi ņemti no karaļa inaugurācijas runas pagājušajā gadā. 

Uz 50 pensu monētas būs laša attēls. Tieši šī monēta kā pirmā nonāks apgrozībā, un vietējie iedzīvotāji un viesi savos maciņos to varēs ielikt jau novembra beigās. Pārējās monētas paredzēts laist apgrozībā no nākamā gada, vadoties no pieprasījuma. 

Čārlzs III ir arī formālais vairāku sadraudzības valstu vadītājs, un viņa attēls tiek izmantots, piemēram, arī Austrālijā. Kā pirmā ar monarha attēlu tika izlaista zelta Austrālijas dolāra monēta. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti