Trampa advokāti lūdz izbeigt lietu par mēģinājumu ietekmēt 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanas

Bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa advokāti ir vērsušies federālajā tiesā ar lūgumu izbeigt pret viņu ierosināto krimināllietu par mēģinājumu ietekmēt 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanas.

Prokurori uzskata, ka Tramps ir organizējis plašu sazvērestību ar mērķi saglabāt varu pēc zaudējuma demokrātam Džo Baidenam. Tramps esot apzināti izplatījis melus par to, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti. Līdz šim gan nav gūti pierādījumi tam, ka 2020. gada vēlēšanu laikā patiešām būtu notikusi plaša mēroga krāpniecība, kas varēja izšķirt balsojuma rezultātu.

Trampa advokāti argumentē, ka lieta pret viņu klientu būtu jāizbeidz, jo Tramps ar saviem publiskajiem paziņojumiem par it kā viltotajām vēlēšanām esot mēģinājis nodrošināt vēlēšanu godīgumu, un tas ietilpstot prezidenta pienākumos, tāpēc to nevarot uzskatīt par krimināli sodāmu rīcību.

Trampa aizstāvji arī ir lūguši tiesai uz vēlāku laiku pārcelt prāvu, kurā izskatīs pret viņu uzsākto krimināllietu par slepenu valdības dokumentu glabāšanu pēc prezidentūras beigām. Advokāti vēlas, lai šīs lietas izskatīšanu uzsāktu pēc 2024. gada ASV prezidenta vēlēšanām, kurās Tramps varētu startēt kā Republikāņu partijas kandidāts.

Šo prāvu ir plānots uzsākt nākamā gada maijā.

KONTEKSTS:

Trampam ir izvirzītas arī kriminālapsūdzības vairākās lietās. Tramps ir pirmais bijušais ASV prezidents, kuram izvirzītas kriminālapsūdzības. Tās kopumā ir četras – par vairāku simtu slepenu dokumentu nelikumīgu paturēšanu un par dokumentu viltošanu saistībā ar klusēšanas naudas maksāšanu pornofilmu aktrisei Stormijai Danielsai, kā arī par vairākkārtējiem mēģinājumiem ietekmēt 2020. gada prezidenta vēlēšanu rezultātus

Tramps savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzības ir noliedzis un nosaucis tās par smieklīgām. Viņš uzskata, ka tas ir mēģinājums iejaukties 2024. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti