Spēcīgi plūdi piemeklējuši Grieķiju, Bulgāriju un Turciju

Spēcīgie plūdi ir piemeklējuši daļu Grieķijas, Bulgārijas un Turcijas. Vienā no Grieķijas centrālajiem reģioniem diennakts laikā ir nolijis aptuveni gada nokrišņu daudzums. Savukārt Stambulā stiprs lietus ir nācis pēc īpaši sausas vasaras. Dabas stihija šajās trijās valstīs ir aiznesusi 11 cilvēku dzīvību.

Spēcīgās lietusgāzes Spānijā izpostīja daudzus ceļus, sagrāva tiltus un daudzas ēkas valsts centrālajā daļā. Divi cilvēki gāja bojā Toledo provincē, bet trīs bez vēsts pazudušo meklēšana turpinās Kastīlijas un Madrides reģionos.

Tikmēr Turcijā plūdi nopostīja kempingu pie Bulgārijas robežas, un divus atpūtniekus nogalināja spēcīgā straume. Stambulā divos rajonos applūda ielas un nami, kā arī tika slēgtas vairākas metro stacijas. Apmēram 10 cilvēkus izglāba no bibliotēkas, kur viņi bija iesprostoti.

Daudzviet Turcijas ziemeļrietumos ielas ir pārvērtušās upēs.

Grieķijā policija aizliedza satiksmi Volas pilsētā un Skiatas salā. Vienu cilvēku nogalināja sabrukusi siena, bet piecu straumes aiznesto liktenis nav skaidrs. Varas iestādes arī brīdināja Grieķijas centrālās daļas, Sporādu salu un Evijas salas iedzīvotājus bez nepieciešamības nepamest mājokļus.

Grieķijā lietus nāk pēc postošajiem mežu ugunsgrēkiem. Vietējais meteoroloģiskais dienests vēsta, ka tik spēcīgi nokrišņi tik īsā laika posmā valstī vēl nav piedzīvoti.

Bulgārijā no spēcīgā lietus un plūdiem vissmagāk ir cietis Melnās jūras piekrastes reģions, tostarp tūristu iecienītā pilsēta Burgasa. Iepriekš šajā reģionā plūdi bija liels retums.

Bojāti ceļi un tilti, un divus metrus augstie viļņi applūdināja arī viesnīcu pirmos stāvus dienvidu kūrortpilsētā Carevā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti