Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Centrāleiropas valstis skar postoši plūdi

Centrāleiropas valstis skar postoši plūdi

Centrāleiropā cīnās ar plašiem plūdiem. Slovēnijā un Austrijā lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ nācies evakuēt simtiem cilvēku.

Slovēnijā vairākas dienas ilgušajos plūdos gājuši bojā vismaz trīs cilvēki. Lai gan lietavas sāk pierimt un laikapstākļi uzlabojas, lielais augsnes mitrums paaugstina noslīdeņu risku.

Varasiestādēm sākot aplēst plūdu nodarīto kaitējumu, valsts premjers Roberts Golobs atzinis – tie bijuši tik postoši, ka paies vairāki gadi, cīnoties ar sekām.

"Diemžēl Slovēnija šobrīd piedzīvo vistraģiskāko dabas katastrofu mūsu valsts pēdējo laiku vēsturē. Tas ir fakts. Nodarītā postaža ir neiedomājama, praktiski divas trešdaļas valsts skarta plūdos lielākā vai mazākā mērā. Lai mēs varētu atgriezties normālā dzīvē, būs jāpieliek lieli pūliņi," atzina Golobs.

Zemes nogruvums Austrijā, 2023. gada 6. augusts
Zemes nogruvums Austrijā, 2023. gada 6. augusts

Tikmēr Austrijā, kas arī vairākas dienas cieta no spēcīgām lietavām, plūdi sākuši mazināties, taču tie izraisījuši zemes nogruvumus.

Šodien noslīdenī cietušas vairākas dzīvojamās ēkas valsts dienvidos. Cietušo neesot, bet noslīdeņu risks saglabājas augsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti