Igaunijas baņķieris ziedo miljonu eiro opozīcijas partijām, Centra partija atsakās no ziedojuma

Igaunijas bankas "Bigbank" līdzīpašnieks Parvels Prūnsilds trim parlamenta opozīcijas partijām ziedojis vienu miljonu eiro, tomēr Centra partija nolēmusi no ziedojuma atteikties.

Centra partijas valde ceturtdien ar deviņām balsīm par un septiņām pret nolēma atdot uzņēmējam viņa ziedotos 300 000 eiro.

Partijas iekšienē izplatītā vēstulē tās priekšsēdētājs Jiri Ratass atzina, ka balsojums ir parādījis, cik sašķelta ir partijas vadība, tādēļ viņš piektdien aicina uz ārkārtas sēdi sapulcēties partijas valdi, Rīgikogu frakciju, reģionālos vadītājus un paplašinātās valdes locekļus, lai apspriestu partijas nākotni.

Ratass uzsvēra, ka Tallinas mēra Mihaila Kelvarta, kurš iepriekš paziņojis, ka kandidēs uz Centra partijas priekšsēdētāja amatu, vadītā valdes locekļu grupa nespēja sniegt pārliecinošus argumentus par ziedojuma atdošanu.

Centra partija, kā informēja Ratass, ir sazinājusies ar ziedotāju, kurš apliecinājis, ka tas ir ideoloģisks ziedojums, lai atbalstītu partijas ilgtermiņa politiku iedzīvotāju un ģimenes lietās.

"Bigbank" vairākuma akcionārs 400 000 eiro ziedojis arī partijai "Tēvzeme" un 300 000 eiro – Igaunijas Konservatīvajai tautas partijai (EKRE).

Domājams, ka tas ir lielākais atsevišķais ziedojums politiskajām partijām Igaunijas vēsturē.

Prūnsilds ziedojumu pamatoja ar mērķi atbalstīt partiju izpratni par dzimstību Igaunijā kā izšķirošāko jautājumu valsts nākotnei.

Intervijā laikrakstam "Postimees" Prūnsilds teica, ka apmaiņā pret ziedojumu nav izvirzījis nekādas prasības par to, kā un kur līdzekļi izlietojami. Tāpat viņš neesot prasījis nekādus pakalpojumus apmaiņā pret ziedojumu.

Uzņēmējs paziņoja, ka nauda ir viņa privātie līdzekļi, kas iegūti no "Bigbank" dividendēm.

Igaunijas politikā plašas nesaskaņas starp opozīciju un valdības koalīciju izraisījis Kajas Kallasas vadītās valdības lēmums grozīt iepriekšējā Rīgikogu sastāvā pieņemtos likuma grozījumus par ģimenes pabalstiem, kas stājās spēkā šā gada 1. janvārī. Jaunie grozījumi paredz mazākus ģimenes pabalstus daudzbērnu ģimenēm un citas izmaiņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti