Rīta Panorāma

"Krāso savu spēku!" - informē sabiedrību par retajām slimībām

Rīta Panorāma

Gads kopš postošās zemestrīces Turcijā un Sīrijā

Šimonīte pretendēs uz Lietuvas prezidenta amatu

Lietuvas premjere Šimonīte kandidēs uz prezidenta amatu

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte kandidēs uz valsts prezidenta amatu 12. maijā paredzētajās vēlēšanās. Tomēr sabiedriskās domas apauju dati liecina, ka labākas izredzes uzvarēt balsojuma ir pašreizējam valsts vadītajam Gitanam Nausēdam.

Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija informēja, ka saņemts Šimonītes iesniegums ar nepieciešamajiem dokumentiem reģistrācijai vēlēšanām kā "Tēvzemes savienības – Lietuvas kristīgo demokrātu" izvirzītai prezidenta amata kandidātei.

Šimonīte ir desmitais kandidāts, kas oficiāli pieteicies reģistrācijai, un tiek uzskatīta par vienu no favorītiem.

Pirms pieciem gadiem viņa tikai otrajā kārtā zaudēja Gitanam Nausēdam, un sabiedriskās domas aptauju dati liecina, ka viņa patlaban ir trešā populārākā. Viņu apsteidz arī neatkarīgais kandidāts advokāts Igns Vēgēle.

Tomēr labāka starta pozīcija ir Nausēdam, un vakar arī opozīcijas Sociāldemokrātiskās partijas līdere paziņoja, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās un partija atbalstīs pašreizējo valsts vadītāju. Partijas paziņojumā par politisko situāciju valstī norādīts, ka Nausēdam ir bijis vislielākais sabiedrības uzticības līmenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti