Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku

Rīta Panorāma

Nākotnē uz eiro banknotēm būs kultūras un dabas motīvi

Ukraina un Moldova varētu saņemt uzaicinājumu iestāties ES

Ukraina un Moldova šomēnes varētu saņemt uzaicinājumu iestāties ES

Ukraina un Moldova decembrī varētu saņemt uzaicinājumu iestāties Eiropas Savienībā (ES). Tomēr tas lielā mērā būs atkarīgs no Ungārijas premjera Viktora Orbāna nostājas. 

Ārvalstu mediji atsaucas uz 14. un 15. decembrī gaidāmā ES dalībvalstu līderu samita gala dokumenta projektu un vēsta, ka nolemts sākt sarunas ar Ukrainu un Moldovu.

Dokumentā arī pausta gatavība sākt iestāšanās sarunas ar Bosniju un Hercegovinu par dalību blokā, kad valsts izpildīs nepieciešamos nosacījumus. Savukārt Gruzijai līdzīgā situācijā piešķirs bloka kandidātvalsts statusu.

Tomēr Eiropas diplomāti norāda, ka šī ir pirmā gala deklarācijas versija, kuru paredzēts mainīt vēl pirms samita, un problēmas var radīt arī Ungārijas veto.

Orbāns uzskata, ka 27 valstu līderiem sākotnēji vajadzētu apspriest tik lielas un salīdzinoši nabadzīgas valsts pievienošanās ietekmi, un dēvē Eiropas Komisijas priekšlikumu par nepamatotu.

Tomēr tas var būt vienīgi mēģinājums atbloķēt iesaldētos bloka fondu līdzekļus. Tos Brisele liedz Budapeštai, jo valstī ir problēmas ar  tiesnešu un augstskolu mācībspēku neatkarības nodrošināšanu un seksuālo mazākuma grupu tiesību ievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti