Slovākijas kravas auto šoferi pārtrauc bloķēt robežu ar Ukrainu

Slovākijas kravas automašīnu šoferi pārtraukuši bloķēt vienīgo uz robežas ar Ukrainu esošo robežpunktu kravas auto satiksmei, vēstīja ziņu aģentūra "Reuters".

Robežpunkta blokāde ilga četras dienas. Protestētāji lēmumu par tālākajām darbībām pieņems otrdien, sacīja Slovākijas tālbraucēju šoferu asociācijas UNAS vadītājs Staņislavs Skala.

Šoferi pārtraukuši blokādi pēc tam, kad tālbraucēji šoferi, kas stāvējuši rindā pie robežpunkta, draudējuši paši nobloķēt ceļus vēl pirms robežpunkta, sacīja Skala.

Tā rezultātā daži ciemati tiktu nobloķēti, un tiem nespētu piekļūt arī ārkārtas dienesti, viņš piebilda.

Blokādes laikā pāri robežai tika laisti tikai četri kravas auto stundā. Izņēmums attiecās vienīgi uz kravas auto ar militārām kravām un humāno palīdzību, kā arī kravām, kas ātri bojājas.

Slovākijas kravas auto šoferi, tāpat kā viņu kolēģi Polijā, uz robežas rīkoja protestus, pieprasot, lai tiktu atjaunota Eiropas Savienības (ES) atļauju sistēma, kas ierobežoja Ukrainas kravas auto šoferus.

Pirmdienas rītā Ukrainas un Polijas robežu šķērsoja pirmās tukšās kravas automašīnas, abām valstīm vienojoties par pirmajiem soļiem Ukrainas tirdzniecību paralizējušās robežas blokādes deeskalācijā.

KONTEKSTS:

Jau kopš 6. novembra turpinās poļu autopārvadātāju organizētā kravu transporta blokāde uz robežas ar Ukrainu, kā rezultātā izveidojušās milzīgas rindas abās pusēs robežai gan Ukrainas pusē, gan arī Polijā.

Polijas kravu pārvadātāji šādā veidā protestē pret, viņuprāt, negodīgo Ukrainas uzņēmumu konkurenci.  

Poļu uzņēmēji vēsta, ka kaimiņvalsts transporta uzņēmumiem ir daudz zemākas izmaksas, tai skaitā atalgojums. Diskriminējoša esot arī elektronisko rindu sistēma Ukrainā, jo poļu pārvadātājiem jāgaida daudz ilgāk, pat ja reiss notiek bez kravas. 

Novembra vidū protesta akcijai pievienojās arī Slovākijas kravu pārvadātāji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti