Dienas ziņas

Rēzeknē turpina liet ierakumu sveces

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Lielbritānijā latvieši rīko eglīti un tirdziņu

Lielbritānijā latvieši rīko eglīti bērniem un tirdziņu «Straumēnos»

Sagaidot Adventa laiku, kopīgu pasākumu aizvadīja mūsu tautieši Lielbritānijā. Daugavas Vanagu fonda īpašumā "Straumēni" visi bija laipni aicināti uz lustīgu eglīti bērniem un Ziemassvētku tirdziņu.   

"Straumēni" sagaidīja ar pirmo redzamo sniegu, kas līdz pusdienlaikam jau bija paspējis nokust, taču iekštelpās valdīja īsta Ziemassvētku atmosfēra. Mazos apmeklētājus šoreiz priecēja leļļu teātris.

"Rūķītis Pūķītis ir manis radīts, un beidzot, pateicoties ilustratorei Perčik, mēs viņu arī atdzīvinājām grāmatiņā "Rūķīša Pūķīša Ziemassvētki". Kā arī šajā tirgū Rūķītis Pūķītis parādīja kādu citu savu piedzīvojumu bērniem kā leļļu teātra izrādīti," stāstīja Burtonas amatierteātra "Strops" režisore Aivita Skābarniece.

Pēc leļļu teātra sekoja dažādi priekšnesumi un rotaļas.

"Bērnam ir 6 mēneši, un tie tādi pirmie Ziemassvētki, varbūt viņš nemaz nesaprot par tām dāvaniņām tik daudz, bet gribējās uzpucēties pašiem, uzpucēt bēbi un atbraukt uz eglīti. Mazais ar tēti tagad dejo rotaļās ar Salaveci," stāstīja apmeklētāja Līva Freimane.

Kamēr bērni rotaļājas, tikmēr pieaugušajiem bija laiks sapirkt no Latvijas vestās vai pašu tirgotāju darinātās dāvanas.

Tirgotāja Signe Millere, piemēram, piedāvāja "Baibu, latviešu lellīti, tiem, kam ir nostalģija, tiem ļoti patīk šīs. Bērniem ļoti patīk tetovējumi ar latviešu rakstiem, un arī T krekli un priekšauti mums [pārdošanā] iet labi."

Neizpalika arī Ziemassvētku vecītis ar dāvanām un fotografēšanos. Ne tikai bērni bija ieradušies kopā ar vecākiem, arī pašam Ziemassvētku vecītim bija mamma līdzi.

"Es vienreiz lūdzu dēlu, varbūt viņš var izpalīdzēt, un tad tas Ziemassvētku pasākums vienkārši bija burvīgs, jo viņš vēl ir breika dejotājs. Šodien nesanāca breiku uzgriezt bērniem, bija ļoti daudz cilvēku, tiešām ļoti daudz, bet nākamreiz apsoli, ja?" no dēla   solījumu lūdza Aija Grabuste un saņēma pastiprinājumu: "Nākamreiz būs!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti