Krievijā pieprasa tiesāt propagandisti Simonjanu par ierosinājumu uzspridzināt atombumbu virs Sibīrijas

Maskavas domes deputāts Jevgeņijs Stupins vērsies pie Krievijas Izmeklēšanas komitejas ar prasību saukt pie kriminālatbildības propagandas koncerna "Rossija Segodņa" galveno redaktori Margaritu Simonjanu par viņas ierosinājumu uzspridzināt atombumbu virs Sibīrijas.

Simonjana ir neapmierināta ar Krievijas neveiksmēm karā ar Ukrainu, ko viņa attēlo kā Maskavas cīņu pret "kolektīvajiem Rietumiem".

Lai ieriebtu Rietumiem, Simonjana savā raidījumā nākusi klajā ar ideju, ka Krievija virs savas teritorijas, "kaut kur virs Sibīrijas", varētu uzspridzināt atombumbu.

Kremļa propagandiste apgalvo, ka Krievijas iedzīvotājiem tas nekādi nekaitētu. Toties, pēc viņas domām, šāds sprādziens izvestu no ierindas visus satelītus, radioelektroniku un digitālās tehnoloģijas. Simonjana prāto, ka tādā veidā pasaule atgrieztos kādā 1993. gadā, pirms digitālā laikmeta sākuma.

"Es jums teikšu: brīnišķīgi dzīvojām, es pat priecātos!" par atgriešanos pagātnē spriež Simonjana.

Atomfiziķi gan Simonjanas idejas raksturojuši kā pilnīgi neprātīgas. "Acīmredzot viņa saskatījusies kādas katastrofu filmas, kur cilvēki stāv sastrēgumos un vairs nevar iedarbināt automašīnas," telekanālam "RTVi" skaidro fiziķis Andrejs Ožarovskis.

Viņš norāda, ka šāds sprādziens varētu kaitēt satelītiem ap 100 km attālumā no sprādziena vietas, bet tas nevarētu izvest no ierindas elektroniskās iekārtas Amerikā vai Eiropā.

Ožarovskis arīdzan norāda, ka visa militārā elektronika ir izgatavota ar aprēķinu, lai spētu funkcionēt pat pēc kodolsprādziena.

Toties kodolsprādziena ekoloģiskās sekas būs jūtamas ļoti plašā teritorijā.

Eksperti uzsver, ka Krievija ir pievienojusies 1963. gada līgumam, kas aizliedz atomieroču izmēģināšanu atmosfērā, kosmosā un zem ūdens.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs apgalvo, ka Simonjana nav valsts amatpersona, tādēļ viņas teiktais neatspoguļo oficiālo Kremļa nostāju.

Krievijas Valsts domes deputāte Marija Prusakova, kas parlamentā ievēlēta no Altaja novada, pieprasījusi, lai Simonjana atvainojas visiem Sibīrijas iedzīvotājiem, it sevišķi tiem, kas cietuši no padomju laikā veiktajiem kodolieroču izmēģinājumiem.

Simonjana tikmēr piedraudējusi, ka vērsīsies tiesā pret tiem, kas iesaistījušies viņas "nomelnošanas kampaņā". Kremļa propagandiste žēlojas, ka izteiktie pārmetumi kaitē viņas reputācijai un sagādā viņai ciešanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti