Rīta Panorāma

Grupai "Laika suns" jauna dziesma no maijā gaidāmā albuma

Rīta Panorāma

43 valstis pieprasa Navaļnija nāves starptautisku izmeklēšanu

EK soda "Apple" par dominanci mūzikas straumēšanas tirgū

Uzņēmumam «Apple» sods par dominanci mūzikas straumēšanas tirgū – 1,84 miljardi eiro

Eiropas Komisija piespriedusi kompānijai "Apple" 1,84 miljardu eiro sodu par ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu mūzikas straumēšanas lietotņu izplatīšanas tirgū. Lēmums pieņemts pēc vairāk nekā 3 gadu ilgas izmeklēšanas. 

Eiropas Komisijas viceprezidente Margrēte Vestagere informēja, ka desmit gadus "Apple" ļaunprātīgi izmantoja savu dominējošo stāvokli mūzikas straumēšanas lietotņu izplatīšanas tirgū, izmantojot "App Store".

Kompānija ierobežoja lietotņu izstrādātāju iespējas informēt tās ražoto ierīču lietotājus par alternatīvām un lētākām iespējām iegādāties internetā pieejamo mūziku, kā arī sniegt jebkādus norādījumus par to, kā abonēt šādus piedāvājumus.

Šāda politika ir pretrunā ar Eiropas Savienības pretmonopola noteikumiem un liedz iespēju miljoniem Eiropas patērētāju izdarīt brīvu izvēli par šī pakalpojuma iegādi.

Savukārt oficiālajā paziņojumā norādīts, ka naudas soda apmērs noteikts, ņemot vērā pārkāpuma ilgumu un smagumu, kā arī "Apple" kopējo apgrozījumu un tirgus kapitalizāciju. Turklāt administratīvā procesa ietvaros uzņēmums arī esot sniedzis nepatiesu informāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti