Maskavā aiztur vairākus cilvēkus par dalību opozīcijas līdera Navaļnija bērēs

Maskavā aizturēti vairāki cilvēki, kas aizvadītajā piektdienā ieradās uz opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bērēm, vēstīja tīmekļa medijs "OVD-Info". Cilvēki aizturēti, viņus atpazīstot videoierakstos no bēru ceremonijas – pie baznīcas un arī Borisovas kapiem.

Piektdien atvadīties no Navaļnija Maskavas centrā bija ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku. Viņam veltīti piemiņas pasākumi notika arī vairākās Krievijas pilsētās un arī ārzemēs. 

Maskavā šī diena tika aizvadīta kopumā mierīgi. Arī Krievijā piektdien arestēja vien aptuveni 50 cilvēku, un visvairāk arestu bija Novosibirskas pilsētā.

Vienlaikus jau izskanēja bažas par iespējamiem arestiem. Arī sociālajos tīklos tika publicētas fotogrāfijas ar vairākām aizdomīgām personām, kas Maskavā cītīgi filmēja uz bērēm sanākušos cilvēkus.

Pirmo aizturēja kādu Maskavas iedzīvotāju, kura tika iemūžināta videoierakstā, kurā sieviete kopā ar sanākušo pūli skandināja "Slava varoņiem!". Viņa 4. marta nakti pavadīja policijas iecirknī, bet pēc tam viņai uzlikts 1500 rubļu naudas sods saskaņā ar administratīvo pantu par aizliegtu simbolu demonstrēšanu, vēstīja tīmekļa medijs "Meduza".

Vēl divas personas tika aizturētas 5. marta rītā. Jegoru Komļevu aizturēja pie mājas durvīm un pēc tam viņu nogādāja policijas iecirknī. Tur vīrietis tika nofotografēts un viņam atņemta pase. Tāpat Komļevam paziņoja, ka viņš atpazīts novērošanas kameru ierakstā. Zināms, ka apcietinātais 16. un 17. februārī nolika ziedus Navaļnija piemiņai izveidotā memoriālā, kā arī 1. martā apmeklēja opozicionāra bēres.

Maskavieti Jeļenu Gribkovu, kura arī apmeklēja Navaļnija bēres, aizturēja Ekstrēmisma apkarošanas centra (centrs "E") darbinieki. Gribkova jau tika aizturēta pēc Navaļnija piemiņas akcijas 17. februārī, bet vēlāk tika atbrīvota ar brīdinājumu.

"OVD-Info" pārstāvis Dmitrijs Anisimovs norādīja, ka "ir pāragri runāt par tendenci", taču jau Navaļnija bēru dienā projekts brīdināja, ka aizturēšanas tieši mītiņā, iespējams, neaprobežosies tikai ar tā dalībnieku vajāšanu.

Anisimovs norādīja, ka sejas atpazīšanas sistēma Maskavā "ļauj izsekot katra cilvēka ceļam līdz pat viņa mājas durvīm".

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Krievijas varasiestādes apgalvo, ka Navaļnijs esot miris dabīgā nāvē, bet Navaļnija līdzgaitnieki to raksturo kā Putina režīma pastrādātu slepkavību.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti