Lietuvā ir patvertnes apmēram 30% iedzīvotāju uzņemšanai

Lietuvā ir ap 3300 patvertņu, kurās krīzes situācijā drošību meklēt varētu ap 30% valsts iedzīvotāju, informē Viļņas Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta civilās aizsardzības vadītājs Donats Gurevičs.

Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai LRT viņš teica, ka pagājušajā nedēļā apkopotie dati liecina, ka Lietuvā ir gandrīz 3300 patvertņu, kurās meklēt drošību gaisa trauksmes gadījumā. Lielākā daļa patvertņu ir sabiedriskajās ēkās.

"Gaisa uzbrukuma gadījumā tādās publiskās ēkās patvērumu atrast varētu ap 30% iedzīvotāju," viņš sacīja, piebilstot, ka datos nav iekļautas privātmājas, kurās iedzīvotāji izveidojuši savas drošības telpas.

Gurevičs apliecināja, ka dažas pašvaldības, no kurām lielākā daļa ir Lietuvas centrālajā daļā, jau ir sasniegušas mērķi nodrošināt patvertnes vismaz 40% iedzīvotāju lauku reģionos un 60% pilsētās.

2022. gada pavasarī veiktā kolektīvās aizsardzības ēku apsekojumā tika noteiktas ap 1800 patvertnēm piemērotas vietas. Tolaik tika lēsts, ka patvertnēs varētu izmitināt ap pusmiljonu cilvēku jeb 17% Lietuvas iedzīvotāju.

Pērn oktobrī tika ziņots, ka pusotra gada laikā pašvaldībās izveidots 2500 patvertņu tīkls, lai pasargātu iedzīvotājus no gaisa apdraudējumiem un netiešiem uzbrukumiem.

Lai paaugstinātu sabiedrisko drošību, ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu pašvaldībām tika izdoti norādījumi par patvertņu izvēli un apzīmēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti