Ziemeļkoreja raidījusi vairāk nekā 200 artilērijas šāviņu divu Dienvidkorejas salu virzienā

Ziemeļkoreja raidījusi vairāk nekā 200 artilērijas šāviņu Dienvidkorejai piederošo Jonpjonas un Bengnijonas salu virzienā, pavēstījuši Seulas bruņotie spēki. Abu salu iedzīvotāji jau iepriekš tika evakuēti.

Phenjana piektdien apšaudījusi teritoriju, kas atrodas netālu no divām Dienvidkorejas salām. Jonpjonas un arī Bengnijonas iedzīvotājiem dots rīkojums evakuēties un apturēta prāmju satiksme.

Ziemeļkoreja teritoriju apšaudījusi divas stundas no deviņiem rītā pēc vietējā laika. Artilērijas lādiņi nesasniedza Dienvidkorejas teritoriju un nogāzās buferzonā starp abām valstīm.

Piektdien notikusī apšaude sekoja vairākkārtējiem Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna brīdinājumiem, ka viņa valsts ir gatava karam pret Dienvidkoreju un ASV.

Jonpjona un Bengnijona ir divas mazapdzīvotas Dienvidkorejas salas, kas atrodas uz dienvidiem no Korejas pussalas. Jonpjonā dzīvo aptuveni 2000 cilvēku bet Bengnijonā – aptuveni 4900.

Dienvidkoreja šādu rīcību nodēvēja par provokatīvu un tādu, kas apdraud abu pussalas daļu jau tā trauslo mieru. 

"Mūsu militārie spēki sadarbībā ar Amerikas Savienotajām Valstīm cieši uzrauga situāciju un veiks atbilstošus pasākumus, reaģējot uz Ziemeļkorejas provokācijām," pavēstīja Seulas Aizsardzības ministrija.

Ministrija arī norādīja, ka Dienvidkorejas iedzīvotājiem un militārajiem spēkiem nav nodarīts kaitējums.

Vietējās amatpersonas abās salās ziņu aģentūrai AFP pavēstīja, ka iedzīvotāji ir evakuēti, jo drīzumā jūrā gaidāmas arī Dienvidkorejas militārās mācības.

"Militārie spēki mums ir paziņojuši, ka pēcpusdien ir plānotas mācības," sacīja kāda Jonpjonas amatpersona, piebilstot, ka iedzīvotāji laicīgi tika aicināti evakuēties "gadījumā, ja Ziemeļkoreja kaut ko darītu, reaģējot uz tām".

2010. gadā Ziemeļkoreja jau vairākas reizes apšaudīja Jonpjonas salu, nogalinot četrus cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti