Rīta Panorāma

ASV amatpersonas godina šovbiznesa zvaigznes

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Sarkanajā jūrā apšaudīti kravas kuģi

Jemenas hutiešu nemiernieku raķetes Sarkanajā jūrā trāpa trīs kravas kuģiem

Jemenas hutiešu kaujinieku izšautās ballistiskās raķetes svētdien Sarkanajā jūrā trāpījušas trīs tirdzniecības kuģiem, bet ASV karakuģis pašaizsardzības nolūkos notriecis trīs lidrobotus, paziņojuši ASV bruņotie spēki.

Irānas atbalstītie hutieši kontrolē lielu daļu Jemenas un ir daļa no "pretošanās ass" pret Izraēlu. Kopš 7. oktobrī sākās karš starp Izraēlu un palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās", hutieši ir palaiduši vairākus lidrobotus un raķetes Izraēlas virzienā, palielinot spriedzi reģionā. Sagaidāms, ka līdzīgi uzbrukumi no hutiešu puses turpināsies.

"Šie uzbrukumi rada tiešus draudus starptautiskajai tirdzniecībai un jūras drošībai," paziņoja ASV armijas Centrālā pavēlniecība. "Mums ir arī pamatots iemesls uzskatīt, ka šos uzbrukumus, lai gan tos veic hutieši Jemenā, ir pilnībā veicinājusi Irāna," teikts paziņojumā.

ASV karakuģis "Carney" svētdienas rītā pamanīja ballistisko raķeti, kas no hutiešu kontrolētajiem Jemenas rajoniem tika izšauta pret Bahamās reģistrēto kuģi "Unity Explorer". Raķete trāpīja netālu no kuģa. Drīz pēc tam "Carney" notrieca tuvojošos lidrobotu, bet nav skaidrs, vai lidrobota mērķis bija ASV karakuģis, paziņoja ASV armijas Centrālā pavēlniecība.

Aptuveni 30 minūtes vēlāk raķete trāpīja arī "Unity Explorer". Reaģējot uz tā palīgā saucienu, "Carney" notrieca vēl vienu lidrobotu. Centrālā pavēlniecība paziņoja, ka raķete radīja nelielus bojājumus "Unity Explorer".

Raķetes svētdien trāpīja vēl diviem komerciālajiem kuģiem – "Number 9" un "Sophie II", kas abi reģistrēti Panamā. Kuģis "Number 9" ziņoja par bojājumiem, bet norādīja, ka cilvēki nav cietuši. "Sophie II" ziņoja, ka nav būtisku bojājumu, norādīja Centrālā pavēlniecība.

Dodoties palīgā "Sophie II", ASV karakuģis notrieca vēl vienu lidrobotu.

Kopš 7. oktobra "Carney" ir notriecis arī vairākas raķetes, ko hutieši raidījuši Izraēlas virzienā. Nevienā no šiem incidentiem "Carney" nav cietis, un nav ziņots par ievainotiem cilvēkiem uz kuģa klāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti