4. studija

Ceturtā studija

4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

Kā pavalstnieki gatavojas Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšanai?

Veikalos karaliskā majonēze un kūkas ar kroņiem – kā briti gatavojas Čārlza III kronēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Nedēļas nogalē – 6. maijā – gaidāms notikums, kuram līdzvērtīgs Lielbritānijā un arī pasaulē norisinājās pirms 70 gadiem. Londonā, Vestminsteras abatijā par Lielbritānijas karali tiks kronēts Elizabetes II dēls Čārlzs III. Viņš šim svarīgajam mirklim ir gatavojies visu savu mūžu. Bet kā tam gatavojas tauta?

Kādreizējā Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Ieva Strazdiņa jau labu laiku dzīvo Skotijā, Edinburgā, un piekrita "4. studijas" skatītājiem parādīt, kā britu pavalstnieki gatavojas lielajam notikumam. Visvairāk kronēšanas tuvošanos var sajust nevis pilsētā, bet veikalos. Tur Lieldienu šokolādes zaķus un olas strauji nomainījušas visdažādākās preces, kas paredzētas tieši karaļa kronēšanas dienai.

"Bizness ir ļoti nasks uz visāda veida naudas iekasēšanu uz šī notikuma rēķina.

Tas ir vājprāts. Sākot ar to, ka veikalos var nopirkt speciāli kronēšanai domātus čipsus. Es uz tiem čipsiem skatos un nevaru saprast, kāpēc tieši šie un šīs garšas?" sprieda Ieva.

"Kūkas ļoti daudz un dažādas. Es ar savu topošo vīru abi pārrunājām, kuru kūku tad mēs ņemtu? Jo kūkas ir lielas, kūkas ir mazas, ir ar karogiem, ir ar kroņiem, ir, vai dieniņās, nu visvisādas. Karaliskā majonēze. Droši vien man tur sīkāk jāpalasa, bet es nesapratu, kas ir karaliskā majonēze. Nu varbūt Čārlzam ir kaut kādas ļoti īpašas attiecības," sprieda Ieva.

Gaidot karaļa kronēšanu, jauninājumi ir arī televīzijas programmu saturā.

"Televīzijā, man liekas, katru rītu ir atsevišķa sadaļa, kā mums "Rīta panorāma" pastāsta par sportu, par to, kas aktuāls Latvijā, ārzemēs, laika ziņas.

Britiem diezgan līdzīgi, bet viņiem tagad ir nākusi klāt katra rīta ziņa, kā pareizi sagatavoties [karaļa] kronēšanai," stāstīja Lielbritānijā dzīvojošā latviete.

Toties uz ielas lielā notikuma vēsmas nav manāmas. Ja vismaz mēnesi iepriekš nevienam no Edinburgas iedzīvotājiem un viesiem nav šaubu, ka tuvojas Ziemassvētki, tad pagaidām to, ka tronī kāps jauns karalis, nojaust nevar. 

"Varbūt, ka tās dekorācijas parādīsies vēlāk, taču pašā pilsētas centrā, apkaimēs, pat vēsturiskajā centrā, kur tūristi parasti ļoti apgrozās, nu es neredzu īpaši vairāk karodziņu, kā tas ir bijis ikdienā, vai īpaši šai dienai paredzētas dekorācijas. Bet, kā es sapratu – dienu pēc kronēšanas Čārlzs ir paredzējis viesoties Edinburgā. Kas šķiet vēl jo dīvaināk – kā tad jūs tā īpaši nesagatavojāt vietu viņa vizītei?" vērtēja latviete.

Cik daudz britu ieradīsies vērot karaļa kronēšanu Lielbritānijas karoga krāsu tērpos, uzlikuši Čārlza un Kamillas maskas, tiešraidē 6. maijā varēs vērot arī LTV pirmajā kanālā no plkst.12.45 līdz plkst. 17.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti