Rīta Panorāma

Vācijā turpinās militārpersonu noklausīšanās skandāls

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Sociālisti sāk Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu

Sociālisti sāk Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu

Eiropas Savienības (ES) sociālistisko partiju pārstāvji bija pulcējušies Itālijas galvaspilsētā Romā, lai oficiāli sāktu Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu. Par kopējo līderi izvirzīts Luksemburgu pārstāvošais nodarbinātības un sociālo lietu komisārs Nikolass Šmits.

Sociālisti ir ietekmīgs spēks, un uz pasākumu bija ieradušies arī tos pārstāvošie Vācijas, Spānijas, Portugāles, Rumānijas un Dānijas premjeri Olafs Šolcs, Pedro Sančess, Antoniu Košta, Marčels Čolaku un Mete Fredriksena.

Covid-19 pandēmija un karš Ukrainā radīja smagas ekonomiskas problēmas daudzās valstīs, un izskan viedoklis, ka šādā situācijā ir nepareizi palielināt bruņošanās tempu. Arī politiķi uzrunās atzina, ka nepieciešama aktīvāka sociālā politika un cīņā ar nabadzību, tomēr militārais atbalsts Kijivai jāpalielina un daudz vairāk jāiegulda aizsardzībā.

Šmits atkārtoti apliecināja sociālistu stingru atbalstu Ukrainai, kā arī pauda solidaritāti ar mirušā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ģimeni. Viņš pauda bažas par klimata izmaiņām, civiliedzīvotāju upuriem Gazā un galēji labējo partiju popularitātes pieaugumu Eiropā.

Sociālisti Eiroparlamentā nesadarbošoties ar labējā spārna partijām un konservatīvo un reformistu grupu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti