Rīta Panorāma

Latvijas Televīzija aicina jauniešus pieteikties dalībai Mediju akadēmijā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Čehija migrācijas dēļ pagarinās kontroli uz robežas ar Slovākiju

Čehija migrācijas dēļ pagarinās kontroli uz robežas ar Slovākiju

Čehijas valdība paziņojusi, ka līdz 2. februārim pagarinās izlases robežkontroli uz robežas ar Slovākiju. Līdzīgus pasākumus nelegālās migrācijas kontrolei uz Šengenas zonas iekšējam robežām īsteno arī citas reģiona valstis.  

Čehijas iekšlietu ministrs Vīts Rakušans pēc lēmuma publiskošanas norādīja, ka valdība reaģējusi uz situāciju kaimiņvalstīs, kas agrāk spērušas šo soli. Viņš pieminēja Austriju un Poliju, kas oktobra sākumā ieviesa pagaidu robežkontroli uz robežām ar Slovākiju un paziņojušas par tās pagarināšanu līdz februāra sākumam.

Šādā veidā varas iestādes mēģina apturēt migrantu un patvēruma meklētāju plūsmu, kuri galvenokārt ierodas caur Serbiju un Ungāriju.

Rakušans informēja, ka Čehijas policija kopš oktobra sākuma pārbaudījusi vairāk nekā 680 tūkstošus cilvēku, nav ielaidusi valstī 1120 migrantus un aizturējusi 58 cilvēku kontrabandistus. Arī Slovākija ieviesusi kontroli uz robežas ar Ungāriju, taču tā netiks pagarināta. Pašreizējā situācija esot stabila, taču nepieciešamības gadījumā to atjaunos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti