Ukraina un Polija atvērs robežpunktu tukšiem kravas auto

Ukraina un Polija ar pirmdienu atvērs robežpunktu tukšiem kravas auto, cenšoties mazināt poļu kravas automašīnu šoferu īstenoto blokādi, kas jau vairākas nedēļas lielā mērā paralizējusi satiksmi.

Dolhobičovas-Uhriņivas robežpunkts, kas šobrīd apkalpo vieglās automašīnas un autobusus, no pirmdienas būs atvērts tukšiem kravas auto, kas no Ukrainas dodas uz Poliju, pavēstīja Ukrainas robežsardze.

"Uhriņivas atvēršana ir pirmais punkts pasākumu sarakstā, kas tiek īstenoti, lai atbloķētu robežu un palielinātu Ukrainas-Polijas robežas kapacitāti," teikts paziņojumā.

Kijiva piektdien brīdināja, ka poļu kravas auto šoferu protesta sekas ir katastrofālas, bet uz robežas iestrēgušo ukraiņu šoferu situācija - smaga.

Abās robežas pusēs izveidojušās garas rindas, daudzi kravas auto šoferi tur ir dienām ilgi.

Poļu kravas auto šoferi jau vairāk nekā trīs nedēļas bloķē galvenos robežpunktus uz robežas ar Ukrainu, šādi protestējot pret, kā uzskata šoferi, negodīgo konkurenci no ukraiņu kolēģu puses.

Poļu šoferi cita starpā pieprasa, lai no jauna tiktu ieviests Eiropas Savienības (ES) atļauju režīms Ukrainas kravas auto, kas tika atcelts pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

KONTEKSTS:

Jau kopš 6. novembra turpinās poļu autopārvadātāju organizētā kravu transporta blokāde uz robežas ar Ukrainu, kā rezultātā izveidojušās milzīgas rindas abās pusēs robežai gan Ukrainas pusē, gan arī Polijā.

Polijas kravu pārvadātāji šādā veidā protestē pret, viņuprāt, negodīgo Ukrainas uzņēmumu konkurenci.  

Poļu uzņēmēji vēsta, ka kaimiņvalsts transporta uzņēmumiem ir daudz zemākas izmaksas, tai skaitā atalgojums. Diskriminējoša esot arī elektronisko rindu sistēma Ukrainā, jo poļu pārvadātājiem jāgaida daudz ilgāk, pat ja reiss notiek bez kravas. 

Protesta akcijai pievienojušies arī Slovākijas kravu pārvadātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti