Jaunzēlandē liela daļa bērnu neprot rakstīt un lasīt; skolās plāno aizliegt viedtālruņus

Jaunzēlandes premjerministrs Kristofers Laksons piektdien paziņoja, ka valsts skolās turpmāk būs aizliegts izmantot mobilos tālruņus. Valdība tā cer risināt arvien krītošās skolēnu sekmes.

Jaunzēlandes skolās savulaik bija vieni no augstākajiem rakstītprasmes rādītājiem pasaulē, taču audzēkņu sekmes rakstīšanā un lasīšanā pēdējā laikā ir spēcīgi kritušās. Daži eksperti pat nobažījušies par iespējamu krīzi mācībiestādēs.

Laksons pavēstīja, ka ir apņēmības pilns jau pirmajās 100 dienās pēc viņa stāšanās amatā visā valstī aizliegt viedtālruņu izmantošanu skolās, tā sekojot jau vairāku citu valstu, tostarp ASV, Apvienotās Karalistes un Francijas, piemēriem, vēstīja ziņu aģentūra AFP.

Laksons sacīja, ka plānotais aizliegums apturēs traucējošu uzvedību mācību klasēs un palīdzēs skolēniem labāk koncentrēties.

"Mēs visā Jaunzēlandē aizliegsim viedtālruņus skolās. Mēs vēlamies, lai mūsu bērni mācītos, un mēs vēlamies, lai mūsu skolotāji varētu viņus mācīt," viņš teica.

Jaunzēlandes nevalstiskās organizācijas "Education Hub" pētnieki iepriekš brīdināja par "rakstītpratības krīzi" 2022. gadā, secinot, ka vairāk nekā trešdaļa 15 gadus vecu skolēnu valstī gandrīz nemaz nemāk lasīt vai rakstīt.

"Ir skaidrs, ka kaut kas ir jādara, lai risinātu satraucoši zemo lasīšanas un rakstītpratības līmeni Jaunzēlandē," viņi rakstīja.

Laksona konservatīvā valdība, kas darbu uzsāka tikai pirmdien, jau pirmajā nedēļā pie varas ir nākusi klajā ar vairākiem skaļiem paziņojumiem.

Ārsti jau brīdinājuši, ka Laksona valdības lēmums atcelt valstī paredzētos tabakas kontroles pasākumus, kuru mērķis bija aizliegt pārdot cigaretes visiem, kas dzimuši pēc 2008. gada, drīzumā var radīt sabiedrībā jaunu veselības krīzi.

Tāpat jaunais premjers piekrita atsākt naftas un gāzes izpēti atklātā jūrā, atceļot vienu no bijušās premjerministres Džasindas Ārdernas parakstīto klimata pārmaiņu politikas stratēģiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti