Eiropas Komisija plāno atsaldēt līdzekļu piešķiršanu Ungārijai

Eiropas Komisija (EK) plāno veikt vairāku miljardu eiro izmaksu Ungārijai no Eiropas Savienības (ES) fondiem, kas šobrīd ir iesaldēti saistībā ar tiesiskuma problēmām valstī. Par to, atsaucoties uz trim avotiem, vēsta britu laikraksts "Financial Times".

ES fondu līdzekļi tiks piešķirti, lai atturētu Budapeštu no veto tiesību izmantošanas jautājumā par ES budžetu, kā arī jautājumā par būtisku finansiālā atbalsta sniegšanu Ukrainai.

EK plāno līdz novembra beigām atsaldēt Ungārijai piešķirto finansējumu aptuveni 13 miljardu eiro apmērā, pavēstīja trīs par sarunām informētas ES amatpersonas.

Divas amatpersonas norādīja, ka līdzekļu iespējamo atsaldēšanu daļēji nosaka EK vēlme iegūt Ungārijas atbalstu jautājumā par ES budžeta palielināšanu.

Savukārt trešā amatpersona atzīmēja, ka šā gada maijā īstenotā Ungārijas tiesu sistēmas reforma ļaujot EK atsaldēt līdzekļu piešķiršanu Budapeštai.

ES iesaldēja 22 miljardu eiro piešķiršanu Ungārijai pērnā gada decembrī. Tas notika pēc tam, kad Brisele secināja, ka Ungārija neievēro cilvēktiesības un tiesiskuma principus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti