Rīta Panorāma

Ar valsts atbalstu cilvēki iegādājušies 1000 elektroauto

Rīta Panorāma

Pitsburgas šāvējam piespriež nāvessodu

Brazīlijā policijas reidos vismaz 45 bojāgājušie

Apšaudēs policijas reidos Brazīlijā vismaz 45 bojāgājušie

Brazīlijā šajā nedēļā policija veic īpaši plašu operāciju pret organizētās noziedzības bandām, uzsvaru liekot uz narkotiku ražotājiem un izplatītājiem. Apšaudēs un nereti pat ielu kaujās bojā gājuši vismaz 45 cilvēki. 

Pēdējā operācijā, kas norisinājās Riodežaneiro, notika vērienīga apšaude, kurā nogalināti vismaz desmit cilvēki. Vēl vienā operācijā ar nosaukumu "Vairogs", kas norisinājās Sanpaulo štatā, policijas un noziedznieku sadursmēs bojā gāja 16 cilvēku. Arī valsts ziemeļaustrumos šīs nedēļas laikā nogalināto skaits sasniedz vismaz 19.

Sevišķi plašas operācijas izvērstas pēc tam, kad trešdien piekrastes pilsētā Guarujā tika nogalināts īpašo uzdevumu vienības policists. Reidos konfiscēti simtiem kilogramu narkotisko vielu, kā arī neskaitāms daudzums šaujamieroču.

Brazīlijas tieslietu ministrs gan ir nosodījis policijas operācijas, saucot tās par neproporcionālām.

Ministrs uzskata, ka tās tiekot rīkotas tikai atriebības motīvu vadītas.

Arī vairākas vietējās pašvaldības nosoda policijas brutalitāti, kas pamatā apdraud vietējos iedzīvotājus, kuri nejauši var nokļūt ielu apšaudēs. Šī iemesla dēļ vairākas skolas un bērnudārzi uz laiku slēgti.

Brazīlijas policija un armija jau iepriekš ir vainota pie lielās brutalitātes un atriebības, ko tās īsteno pret organizēto noziedzību, jo apšaudēs un ielu cīņās iet bojā daudz nevainīgu iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti