Uz Navaļnija kapu turpina nākt tūkstošiem cilvēku

Jau trešo dienu cilvēku straumes turpina plūst uz Borisova kapsētu Maskavā, kur piektdien tika guldīts opozicionārs Aleksejs Navaļnijs. Arī šodien pie viņa kapavietas veidojās garas rindas.

Apbedījuma vietā izveidojies milzu kalns ar ziediem, pilnībā nosedzot arī teju divmetrīgo krustu. Tūkstošiem cilvēku nāca atvadīties visas dienas garumā, līdz pulksten piecos pēc vietējā laika kapsētas ieejas vārti tika slēgti.

Bet cilvēki turpināja nākt, un pie vārtiem sāka veidoties liels neapmierināto pūlis, kas pieprasīja likumsargus viņus ielaist, skandinot Navaļniju atbalstošus saukļus un metot ziedus pāri vārtiem.

Piektdien, 1. martā, kad tūkstošiem cilvēku atvadījās no opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija, Krievijā tika aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku, iepriekš vēstīja nevalstiskā organizācija "OVD-Info".

Cilvēkus aizturēja 19 Krievijas pilsētās. Visvairāk aizturēto esot Novosibirskā – vismaz 20 cilvēku. Savukārt Maskavā aizturēti 15 cilvēki.

KONTEKSTS:

Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Krievijas varasiestādes apgalvo, ka Navaļnijs esot miris dabīgā nāvē, bet Navaļnija līdzgaitnieki to raksturo kā Putina režīma pastrādātu slepkavību.

Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti